Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu: Zaman Zaman bu cins maçları yaşayacağız

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu: Zaman Zaman bu cins maçları yaşayacağız

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu: Zaman Zaman bu cins maçları yaşayacağız

Bu sezon ligde evinde ilk mağlubiyeti BB Erzurumspor’a karşısında bölge Yeni Malatyaspor’da maç sonu değerlendirmelerde yer alan Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, kendi sahalarında kazanmaları gereken bir maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi. Karşılaşmaya iyi başladıklarını gösteren Hamzaoğlu, “İyi de başladık, birincil yarıda karşı taraf sahada oynadık, yüklendik fakat golü bulamadık. İlk yarının sonunda da Erzurumspor bir gol buldu ve direnci ikiye katlandı. Bizimde natürel ikinci yarıda golden sonra işimiz daha da zorlaştı. Ona rağmen beraberliği yakaladık, lakin fazla ivedi ikinci golü yedik. Erzurumspor’u galibiyetten nedeniyle tebrik ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un haklı bir başarı aldığını açıklayan Hamzaoğlu, “Maçla ilgili söyleyecek pozitif bir şey yok. zaman zaman bu cins maçları yaşayacağız. Lig tarihinde bunlar defalarca yaşanıyor. Hiçbir ekip önceden maçı oynanmadan kazanır diye söyleyemeyiz. Bizde bugün iyi bir rakibe karşısında oynadık. Onlarda iyi bir sonuç aldılar. Derhal önümüzde Ankaragücü maçı var, o maça hazırlanacağız” ifadelerine yer verdi.
Karşılaşma sonrası protokol tribünü ile yaşadığı tartışmaya ilişkin sorulan soruyu da cevaplayan Teknik Direktör Hamzaoğlu, “Beni belli başlı düşündüren kaç haftadır zaten yenilmiyoruz. Çağrıda Bulunmak ancak bugünü bekleyenler varmış yukarıda. Çok enteresan akredite olanlar ya idareci veya yönetici yakını. Bilemiyorum artık lakin kulübe yakın kişiler. Bunların yukarıda olduğu sürece bizim zaten diğer düşman ve karşı taraf aramamıza gerek yok. Böyle dostlarımız varsa ne mutlu bize, bunun için sevinmeliyiz” açıklamasında bulundu.

Erzurumspor’da galibiyet hasreti sona erdi!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yayıncı kuruluş ile ilgili sıkıntılarını çözemediğini ve kulüplerin de federasyon ile işlerini çözemediğini bildiren Hamzaoğlu, “Finansal sıkıntılar, pandemi, şu bu hepsinin farkındayız. Hepimiz bundan nasibimizi alacağız, alıyoruz lakin bu çocuklar aylardır burada bu kulüp için çaba veriyorlar, her şeye göğüs geriyorlar ve bir günde antrenmanı aksatmadılar. Her antrenmanda da ciddi çalışıyorlar. O yüzden bir mağlubiyette bize bu kadar yukarıdan, kendi tarafımızdan bağırmalar, eleştiriler, kaybettik bizde en ağır şekilde kendimizi eleştiriyoruz ama bunu yapmaya kimsenin hakkı değil. Ayağımız tökezledi en azından dostu, düşmanı gördük. Çağırmak ki haricen aramayacağız. Önce içimizi temizlememiz lazım. Önce içimizdeki savaşı kazanmamız lazım ama sonradan rakiplerimizle oynayalım. Fakat biz tekrar ayağa kalkıp yolumuzda oyuncularımızla ben dimdik yolumuza devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben, onların niyetlerini de biliyorum. Çünkü bugüne kadar çoğu kulüpte benzer şeyleri yaşadık. Onların niyetleri ve amaçlarını da biliyorum. O yüzden fakat yine de buradan bir şeyleri bildirmek de üstünlük var diye düşünüyorum. bari cümbür cemaat kendisine bir çekidüzen verir” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Taraftarla aranızda ne geçti, kulüp başkanı ile görüşecek misiniz?” sorusuna ise Hamzaoğlu, “Mutlaka başkanla görüşüp, konuşacağız. Fazla pozitif da üstünde durmak istemiyorum. Cümbür Cemaat zaten ne olduğunu biliyor. Bu yalnızca bizim kulüpte de değil, onu da biliyorum. Çoğu kulüpte maalesef bunlar var. Dost gibi görünen dostlarımız var” cevabını verdi.

Hamzaoğlu, ‘İleri uçta yer alan oyuncular akıcı olarak devir yapmaları sizin maç konuşmalarınız içerisinde yer alıyorum mu?” sorusuna ise, “Tetteh’i soldan başlattım çünkü oradan onun oluşturacağı driplinglerle fazla daha etkin olabiliriz diye düşündüm. Fakat Tetteh bugün gününde değildi. Olur, her oyuncu o gün yüzde yüz formda olacak yok. O da bugün bizim beklentimize cevap veremedi. Hiç kayda değer yok, o bizim oyuncumuz. Bundan sonraki maçlarda yine ondan beklediğimizi alırız” şeklinde cevap verdi.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat