Yemediği cinayet kalmadı, ‘fena bir şey yapmadık’ dedi

Yemediği cinayet kalmadı, ‘fena bir şey yapmadık’ dedi

Yemediği cinayet kalmadı, ‘fena bir şey yapmadık’ dedi

Durum, Köşklü Çeşme Mahallesi Daldaban mevkii üzerinde meydana geldi. Polis ekipleri cadde üstünde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden şahıslara suç oluşturan kâğıda dökmek nedeniyle yoklama gerçekleştirdi. Denetimler sırasında 16 AID 231 plakalı otomobilin içinde bulunan Serkan Ç. ve Emirhan A. isimli iki genç çevirmeye takıldı. Gençlerin sokağa çıkma izinlerinin olmaması üstüne ekipler, şahısları araçtan indirerek cezai işlem göstermek istedi. Araçtan inen sürücüye alkol kontrolü de yapan ekipler, sürücünün 1.78 promil alkollü olduğunu belirledi. Polis ekiplerinin yaptığı kontroller sonucunda otomobilin de muayenesinin bulunmadığı saptandı. Bunun üstüne şoför Serkan Ç.’ye sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı için 3 bin 150 lira, alkollü araç kullandığı için bin 228 lira, maske takmadığı için 900 lira, sürücünün yanında yolcu olarak yer alan Emirhan A.’ya ise sokağa çıkma kısıtlamasına uymamaktan 3 bin 150 lira ve maske takmamaktan 900 lira para cezası kesildi. Aracın muayenesi olmadığı için ayriyeten 132 lira canice uygulanan gençlere toplamda 9 bin 460 lira ceza kesildi.

Alkollü yakalanan sürücü, kendisini görüntüleyen gazetecilerin kayıt yapmaması için dakikalarca dil döktü. Alkollü yakalandığını, sokağa çıktığını, ancak kimsenin kendisini kovalamadığını, polislerden kaçmadığını söyleyen şoför Serkan Ç., kötü bir şey yapmadığını savundu.

öte yandan, Serkan Ç., alkollü araç kullandığı ve trafiği tehlikeye attığı için otomobili trafikten men edildi. Polis merkezine götürülen alkollü sürücü, ifadesi alındıktan sonra özgürlük bırakıldı.

Mustafa Uysal – Hakan Öztürk
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 133 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat