Yangında mahsur kalan 2 yaşındaki çocuk hastanede hayatını kaybetti

Yangında mahsur kalan 2 yaşındaki çocuk hastanede hayatını kaybetti

Yangında mahsur kalan 2 yaşındaki çocuk hastanede hayatını kaybetti

Yangın dün akşam saatlerinde Seydikemer İlçesi Yaka Mahallesi’nde 42 yaşındaki Soner Yakabağı’ın evinde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, akşam saatlerinde ailenin büyükleri tarlada çalıştığı sırada evde birincil incelemelere kadar elektrik kontağından çıktığı belirlenen yangın meydana geldi. Tek katlı müstakil evde başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Oturma odasında başlayan yangın sonucu evi duman sarınca 16 yaşındaki Ümmü Gülsüm Yakabağı haricen çıkarak yardım istedi. Bu sırada evde olan 2 yaşındaki kardeşi Zarife Ecrin Yakabağı’nı alevlerin arasından kurtarıp dışarı çıkaran abla kendisi de yaralandı.

Vatandaşların ihbarı ile köye gelen sağlık durumu ekipleri kadar abla ve kardeşi hastaneye kaldırıldı. Hafif yaralanan Ümmü Gülsüm Yakabağı’nın tedavisi Fethiye Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilirken 2 yaşındaki kardeşi Zarife Ecrin durumu ağır olduğu için Muğla’ya sevk edildi. Ufak kız burada hekimlerin bütün müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Ekonomik durumlarının da epeyce fena olduğu öğrenilen Yakabağı Ailesi’nin yaşadığı ev kullanılamaz ışık halkası geldi. Jandarma tarafından yangınla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

MURAT YALÇIN
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 126 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat