Yangında camlardaki demir korkulukları keserek mahsur kalanları kurtardılar

Yangında camlardaki demir korkulukları keserek mahsur kalanları kurtardılar

Yangında camlardaki demir korkulukları keserek mahsur kalanları kurtardılar

Yangın, gece saatlerinde Barış Mahallesi 4497 Sokak’ta bulunan tek katlı evde meydana geldi. İddiaya kadar, T.A’ya ait (72) tek katlı evden alevlerin yükseldiğini görebilen mahalleli durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. O sırada çoğalan alevler bitişikteki oğlu Y.A’nın (43) tek katlı evine sıçradı. Alevler her iki evi de sararken T.A’ya ait evin çatısı çöktü. Her iki evde de mahsur kalan T.A., H.A, Y.A, T.A, Ş.A ve G.A, isimli vatandaşlar, mahalleli tarafından evin camında bulunan demir korkulukların canavar ile kesilmesi sonucu dışarı çıkarıldılar. İhbar üzerine adrese gelen itfaiye ekiplerince, yanan evlere müdahalede bulunuldu.

“Demir korkulukları keserek vatandaşları kurtardık”

Sesleri duyarak komşularına yardıma koşan ve camlardaki demir korkuları yan arkadaşları ile birlikte canavar vasıtası ile kesen Kadir Tuncer, o nefret edilen şey dolu anları şöyle anlattı; “Gece ses gelmesi üzerine sokağa çıktık ve baktık fakat her iki evden de alevler yükseliyordu. T.A’ya ait evin çatısı bir anda çökünce bizde bununla birlikte diğer evde 3 kişinin bulunduğu öğrenerek oraya yardıma koştuk. Bende canavar var. Her iki evinde camlarında yer alan demir korkulukları kestik ve içerideki vatandaşları çıkardık. Allah’a çok şükür ölü, yaralı değil” dedi.

öte yandan, her iki evdeki yangında da itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülürken, birincil belirlemelere tarafından yangının elektrik kontağından çıktığı değerlendiriliyor. Yangınla ilgili soruşturma açıldı.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 147 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat