Yalçın Koşukavak: “Bu akşam sevineceğiz sonra…”

Yalçın Koşukavak: “Bu akşam sevineceğiz sonra…”

Yalçın Koşukavak:

Koşukavak, Denizli Atatürk Stadı’nda oynanan müsabakanın arkasından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularını tebrik etti.

Göreve yeni başladığını hatırlatan Koşukavak, “Bana 3 günlük sürede çok inandılar. Düşündüğüm senaryoyu sahada gerçekleştirdiler. Aytemiz Alanyaspor kuvvet bir rakipti. Oyuncularıma 3 günde böyle karakterli bir oyun ortaya koydukları için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yalçın Koşukavak, oyuncularının başarılı performansının sonraki haftalarda da devam etmesini diledi.

Bir basın mensubunun, takımın başına geçtiği birincil maçta başarı almalarını sorması üstüne Koşukavak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Üç günde Alanya gibi bir rakibe organize elde etmek basit bir şey değil. Alanya oyuncuları oynadıkları oyuna inanmış ve çoğu takım onlara çözüm üretememiş. Sadece 3. mağlubiyetini aldılar deplasmanda. Denizlispor’da mevcut şartlara tarafından bir oyun planı çıkartmam gerekiyordu. Oyuncularım da sağ olsunlar fazla özverili davrandı. Teorik ve vaktimiz yettiğince sahada pratik çalıştık. Alanya oyunda topa sahip olan tarafını seçim ediyor. Bizim topa sahip olarak oynayacak vaktimiz yoktu. Daha pragmatik yaklaşmamız ve kazanmamız lazımdı.”

Üç gün önce gelmişsiniz, oraya bir akıntı getirmeniz gerekiyor. Oyuncuları inandırmanız gerekiyor. Onu başardık. Akla Yatkın bir oyun seçmemiz gerekiyordu. Onu da yaptık. Kısa zamanda önemli işler üretmemiz gerekiyor, vaktimiz yok. Gelecek maçlarla alakalı kazanmaya dışarı giden yol neyse, kime karşı nasıl oynayacaksak o kadar oynayacağız. Kadro derinliği ve sakat oyuncu sayısı artı. Böylece çok rotasyon yapamıyorum. Bu gelecek haftalardaki 3 maç biraz can sıkıntısı oluşturabilir. Burada manâlı bir iş var. Buranın da çözümünün yolunu arayacağız. Biz bu akşam sevineceğiz ve mutluyuz ama yarın başka bir iş başlayacak.”

 

Semih Tokatlı: “İlk yarıda kalemize gelen birincil top gol oldu”

 

Aytemiz Alanyaspor’un teknik sorumlusu Semih Tokatlı, karşılaşmadan mağlup ayrıldıkları için ağlayan olduklarını dile getirdi.

Maça iyi hazırlandıklarını bildiren Tokatlı, şöyle devam etti:

“Özellikle galibiyeti fazla arzuluyorduk. Rakibin kapanacağını biliyorduk. Neticede ilk yarıda kalemize gelen birincil top gol oldu. Ondan sonradan topa fazla sahip olduk. Pozisyon üretmede, şut atmada eksiklerimiz olduğunu düşünüyoruz. Golün eksikliği dışarıda kazanma arzusu, coşkusu, bizim oyunumuzu sahaya yansıttı. İnşallah bunun telafisini ilk maçta yapacağız.”

Tokatlı, maçla ilgili bir takım istatistiklere de değindi.

Kendilerinin topla oynama oranının yüzde 80 olduğunu ifade eden Tokatlı, “650 pasa, 153 pas sayısı var. Sadece gol üretemedik. Bir tek sebebi bu. Bazı maçlarda ne yaparsanız yapın olmuyor. Kalenize gelen bir top gol oluyor. Önümüzdeki maçlarda bunun çalışmalarını mutlaka yapacağız. Bunun altından kalkabilecek, iyi bir takımız. Kendimize ve oyuncularımıza güveniyoruz.” diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 168 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat