Uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesinin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesinin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesinin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

Edinilen bilgiye takriben geçtiğimiz Ekim ayı başında milletlerarası bir uyuşturucu karteli tarafından Kolombiya’dan gönderilen yük gemisindeki konteynerlerle gübreye emdirilmiş 258 kilo kokain ele geçirilmiş, İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri ile Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesine emrindeki birimlerce düzenlenen operasyonda laf konusu kartelin 15 üyesi yakalanmıştı. Polisiye soruşturmada o tarihte gözaltına alınanlar arasında İngiltere’nin meşhur müzik grupları aralarında yer alan Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü Anthony Murray de bulunuyordu. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen soruşturmayla ilgili yeni görüntülere ulaşıldı. Çuvallardaki gübreye emdirilerek 6 konteyner içinde gemi ile Ambarlı Limanı’na getirilen kokainlerin gübreden ayrıştırma işlemini yürütecek kartelin İngiliz üyesinin otelden kaçış hazırlığı yaptığı görüntülerde, Sirkeci’de kaldığı otelden cep telefonunu kapatarak kaçmaya çalışan Anthony Murray’in oldukça telaşlı olduğu görülüyor.

Oteldeki görüntüleri ortaya çıktı

Narkotik Polisi tarafın gemiden indirilen konteynerlerle düzenlenen operasyonu ayrım eden Murray’in, yakalanacağını anladığı, kaçış için plan yaptığı ve otel lobisine inerek ‘check-out’ işlemleri yaptırdığı görülüyor. Elde edilen görüntülerde epeyce tedirgin ve telaşlı olduğu gözlenen uluslararası uyuşturucu kartelinin İngiliz üyesi, son işlemini de yaptırarak otelden çıkıyor. Happy Monday’s ve Black Grape isimli müzik gruplarının bir dönem turne müdürlüğü ve organizasyon işlerini yürüten uyuşturucu çetesinin İngiliz üyesi Anthony Murray, otel çıkışında taksiye bindiği sırada narkotik polisi göre yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Polisiye operasyonlarda gübrelere emdirilmiş 258 kilo kokain yakalanmıştı

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’da buluşmaya hazırlanan uyuşturucu kartelinin bütün üyelerini teknik ve fiziksel takibe almış, Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri de uyuşturucu yüklü konteynerlerin peşine düşmüştü. Düzenlenen uluslararası operasyonda 258 kilo kokain ele geçirilirken, kartelin 15 üyesi yakalanmıştı.

Sadık Kahraman

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 108 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat