Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’dan Özkan Sümer sözleri!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’dan Özkan Sümer sözleri!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'dan Özkan Sümer sözleri!

Trabzonspor dergisi yeni sayısının büyük bölümü, bir vakit önce vefat eden kulübün eski başkanlarından Özkan Sümer’e ayırıldı.

Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor dergisindeki röportajında, “Camiamızın ve Türk futbolunun en kayda değer isimlerinden biri olan, başarıları tarihimizde aynı kupalar gibi pırıl pırıl parlarken, yaptıklarıyla yeşil sahalarda iz bırakan Sayın Özkan Sümer’i ne eyvah oysa ebediyete uğurladık.” ifadelerini kullandı.

Özkan Sümer’in, spor vizyonunun oluşmasında, yöneticilik sürecinde ve hayatının her aşamasında kendisi için kayda değer yere sahip olan isimlerin başında geldiğini bildiren Ağaoğlu, “Yöneticiliğimde onun Trabzonspor altyapısı üzerine düşüncelerini, eylemlerini ve felsefesini benimseyerek, ilerleyen yıllarda Türkiye Golf Federasyonunda uyguladım. Özkan Sümer doğru edindiğim birikimle bir tek ulusal sporcusu olmayan Türkiye Golf Federasyonunda çoğu milli sporcu yetiştirdik. Bu sporcular Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya, Avrupa Gençler Şampiyonası’nda altın madalya aldılar ve bireysel olarak daha pek çok başarının altına imza attılar.” değerlendirmesinde bulundu.

En değerlisi Fırtına’da! İşte o liste…

Özkan Sümer’in Türkiye Cumhuriyetinin bugüne değin yetiştirdiği nadir spor adamlarından biri olduğunu aktaran bordo-mavili kulübün başkanı, şu görüşlerini aktardı:

“O, Trabzonspor’umuz için öncü ve kuvvetli bir figürdü. Bugün Trabzonspor Yusuf Yazıcı’nın satışından 17.5 milyon avro kazanıyorsa, Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çakır, Serkan Asan, Hüseyin Türkmen, Abdülkadir Parmak ve daha nice altyapı oyuncularımıza yüksek piyasa bedelleri belirleniyorsa, bu, Özkan Sümer’in kurduğu ve geliştirdiği altyapılar sistemi tamamen olmuştur. Bugün, özellikle içinde bulunduğumuz hesaplı şartlarda, altyapının idareli ve sportif değerini çok daha iyi anlamış bulunmaktayız. bu nedenle Özkan Sümer’i sadece bir akıl adamı olarak değil, aynı zamanda vizyonuyla kulübümüze büyük hesaplı katkılar sağlayan bir isim olarak da görmemiz gerekir.”

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50