Tokyo Olimpiyatları’nın bir kez daha ertelenmesi “imkansız”

Tokyo Olimpiyatları’nın bir kez daha ertelenmesi “imkansız”

Tokyo Olimpiyatları'nın bir kez daha ertelenmesi

Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro, oyunların bir kere daha ertelenmesinin “imkansız” olduğunu söyledi.

Mori, kurul ve organizasyon bünyesinde çalışan takriben 3 bin 500 kişiye yönelik düzenlediği çevrim içi yeni yıl toplantısında, Tokyo Olimpiyatları’nın son durumunu değerlendirdi.

Turnuva hazırlıklarına karşın çalışanları teşvik edici mesajlar veren Mori, Tokyo Olimpiyatları’nın salgın nedeniyle tekrar ertelenmesinin “muhakkak imkansız” olduğunu savundu.

Bu ihtimalin “seçenek dışı” olduğunu ileri süren Mori, Japonya geneli Kovid-19 vakalarının seyrinin, turnuvaya deniz fazla seyircinin kabul edilip edilmeyeceği kararını etkileyebileceğini belirterek, “Şubat ve Mart aralarında zor bir karar belirlemek zorunda kalacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Olimpiyat hazırlıklarının planlandığı üzere sürdüğünü kaydeden Mori, “Ufak bir şüphemiz olsa her şeyi etkiler. Bu karanlık tünelden güçlerimizi birleştirerek beraber geçeceğiz. Uzun gecelerden sonra bile sabahleyin kazanç. Tüm söyleyeceğim hazırlıklarımıza planlandığı üzere devam etmektir. Neşe ve ümidi birçok insana ulaştırabileceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50