Taksim’de turist kendisini uyaran polise saldırdı

Taksim’de turist kendisini uyaran polise saldırdı

Taksim’de turist kendisini uyaran polise saldırdı

Korona virüsle çaba kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından tanıdık olmayan turistler ile bir takım iş grupları muaf tutulmuştu. Kısıtlamanın dördüncü haftasının birincil gününde de polis ekipleri denetimlerini sürdürdü. İstanbul’un farklı noktalarında olduğu gibi Taksim Meydanı’nda da polis ekipleri kurulan tatbik noktalarında yoldan geçen araçları bir bir durdurarak teftiş yaptı. Vasıta sürücülerinin ve yolcularının kısıtlamaya uyup uymadığını denetleyen polis, maske konusunda da uyarılarda bulundu.

Kendisini uyaran polise saldırdı

Sıraselviler Caddesi’nin girişinde bulunan dilekçe noktasında ekipler, bir ticari taksiyi durdurup çözümlemek istedi. Araçtaki bir yolcunun maske takmadığını gören trafik polisi, kendisini maske takması konusunda uyardı. Bunun üstüne seri bir şekilde araçtan inen tanıdık olmayan turist, polisin üzerine yürüyüp koluna vurdu. Hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşan polis ise uyarılarına devam ederek, turistin kendisine saldırmasını engellemeye çalıştı. O sırada durumu gören diğer taksi sürücüleri de olayın büyümemesi için trafik polisi ve yabancı turistin yanına geldi. İçlerinden biri ise, “Hayırdır, o kim yahu? Benim polisime nasıl el kaldırıyor” diyerek turiste tepki gösterdi.
Kavgacı bir davranış içinde olduğu görülen tanıdık olmayan turist polise, “Gel seninle şurada konuşalım” dedi. Ancak trafik polisi, turiste karşılık vermedi. Öteki polislerin de olay yerine gelmesiyle yabancı turist gözaltına alınarak polis aracına bindirildi. Kendisine maske takması konusunda uyarıda bulunan trafik polisine saldıran turist, ekip aracıyla karakola götürüldü.

Sümer Avcı – Yunus Emre Şeker – Alper Suat Tutaşı
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 127 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat