Taksim’de kadın turist gazeteciye saldırdı, o anlar kamerada

Taksim’de kadın turist gazeteciye saldırdı, o anlar kamerada

Taksim’de kadın turist gazeteciye saldırdı, o anlar kamerada

Yeni müşteri korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında hafta sonu kısıtlamasının uygulanacağı, tanıdık olmayan turistlerin ve değişik iş gruplarında çalışanların muaf tutulacağı duyurulmuştu. Kısıtlamanın dördüncü haftasının birincil gününde İstanbul’da polis ekipleri bu bağlamdaki denetimleri sürdürdü. Taksim’de polis ekipleri İstiklal Caddesi girişinde kurulan uygulama noktasında caddeye girmek isteyenlerin pasaport ve müsade belgelerini tek tek inceledi. Kısıtlamaya uyup uyulmadığını denetleyen polis, maske kuralı konusunda da uyarılarda bulundu.

Gazeteciye saldırdı, kamerasını almaya çalıştı

Sokak girişindeki kontrollerini sürdüren ekipler, bir kişinin kısıtlamaya rağmen sigara içtiğini gördü. Polis, bu kişiyi yanında çağırarak pasaport kontrolünü yaptıktan sonra, kendisine cinayet yazılacağını bildirdi. Kısıtlamayı ihlal eden yabancı turiste ceza yazılırken basın mensupları da o anları kaydetmeye başladı. Canice yazılan kişinin eşi olduğu öğrenilen bir kadın, gazetecilerin çekim yaptığını görür görmez bağırarak onlara engel olmaya çalıştı. Kadın daha sonra bir basın mensubunun üstüne yürüyüp elindeki kamerayı almaya çalışarak kendisini darp etmeye başladı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle turist kadın, gazetecinin yanından uzaklaştırıldı. Son derece sinirli olduğu görülen bayan uzaklaştırılmasının gerisinde gazeteciyi niyet alarak bağırmaya devam etti. Basın mensubuna saldıran tanıdık olmayan bayan ve ailesi cezanın yazılmasının ardından oradan ayrıldı.

Ne maske ne sigara yasağı dinlediler

öte yandan, kısıtlamada kendilerine muafiyet bilinen yabancı turistlerin çok büyük bir kısmının Taksim Meydanı ile çevresinde maske ve sosyal uzaklık kurallarını hiçe saydıkları, tüm uyarılara rağmen sigara içmeye devam ettikleri görüldü.

Sümer Avcı
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 119 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat