Süratli cinayet sanığı: ‘Elinize ayağınıza düştüm, beni kurtarın’

Süratli cinayet sanığı: ‘Elinize ayağınıza düştüm, beni kurtarın’

Süratli cinayet sanığı: 'Elinize ayağınıza düştüm, beni kurtarın'

Ordu’nun Akkuş ilçesinde 2018 yılında yağma, hırsızlık ve mahsus öldürme suçlarını işlediği gerekçesi ile tutuklanan ve Elazığ T Tipi Kapalı Canice İnfaz Kurumunda yer alan Mehmet Ali Çayıroğlu’nun, 9 Ağustos 2018 yılında tekrar Akkuş ilçesi Karaçal Mahallesi’nde Senayi ile Ümit Türedi çiftinin öldürülmesine ilişkin yargılandığı davanın duruşması gerçekleşti. Ünye Ağır Canice Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davalı Çayıroğlu, Sesli ve Görünüm Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılım sağladı.

Duruşmada dinlenen tanıklardan H.K., Senayi ve Ümit Türedi çiftini aynı mahalleden olmaları sebebiyle tanıdığını fakat ölümleriyle alakalı bir bilgisinin olmadığını ileri sürdü. Babasının, Mehmet Ali Çayıroğlu’na büyükbaş hayvan sattığını ve sanığın kendisine çoban aradığını söyleyerek, meslek teklifinde bulunduğunu açıklayan H.K., “Hayvanların olduğu çiftliği gittim oysa 15 gün daha sonra çalışabileceğimi söyledim. 15 gün sonradan geldiğimde ise sanığın söylemiş olduğu gibi, çiftliği tellerle çevirmediğini gördüm ve hayvanlara sokakta bakamayacağımı söyledim. Maktullerin cenazesinin olduğu gün çiftlikte eşim ve çocuğumla kaldım. Maktullerin kim tarafından ne şekilde öldürüldüğüne dair bilgim bulunmamaktadır” dedi.

Canlı tavuk satışı yapan B.K. isimli şahit ise Mehmet Ali Çayıroğlu ve hayatını kaybedenleri tanımadığını, sanığın kendisinden aldığı 100 tavuğun parasını vermediğini açıklama ederek, “Gerekli yasal izinleri alarak cezaevine gittim ve paramı istedim. Bana parayı, Samsun’daki ortağımdan almamı söyledi. Ortağıyla yaptığım telefon görüşmesinde ise, tavukları sattığım kişiden paramı almamı istedi. ben de jandarmanın bilgisi kapsamında çiftliğe artan bir şekilde, tavuklarımı geri aldım. Diğer bir iletişimim olmadı” diye konuştu.

“Elinize ayağınıza düştüm, kurtarın beni”

8 kişiyi öldürmekle suçlanan suç oluşturan sanığı Mehmet Ali Çayıroğlu ise maktullerin öldürülmesinde herhangi bir bağlantısının olmadığını savunarak, “Herhangi bir fiil gerçekleştirmedim. Elinize ayağınıza düştüm, kurtarın beni. Beraatimi istiyorum” ifadelerini kullandı.
Duruşma heyeti, eksik hususların giderilmesini kararlaştırarak duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Selim Kuşcu
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 122 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat