Süper Lig’in en değerli kalecisi Trabzonspor’da! Uğurcan Çakır…

Süper Lig’in en değerli kalecisi Trabzonspor’da! Uğurcan Çakır…

Süper Lig'in en değerli kalecisi Trabzonspor'da! Uğurcan Çakır...

Trabzonspor, Süper Lig’de son 11 yıldır kalesini yerli kalecilere itimat ederken, laf konusu süre içerisinde kadrosunda tanıdık olmayan kaleci bulundurmadı. Bordo-mavililer kalesini en son koruyan isim ise Tony Silva oldu. Senegalli kaleci en son Trabzonspor’un 22 Kasım 2009’da Kasımpaşa ile oynadığı ve 3-1 kaybettiği maçta Karadeniz ekibinin kalesini koruyan son tanıdık olmayan kaleci oldu. Laf konusu dönemden sonradan Trabzonspor’un kalesine yabancı bir ad geçmezken, Tolga Zengin ve Onur Recep Kıvrak isimleriyle uzun zaman kalesinde istikrarı yakalayarak bu bölgede sorun yaşamadı. Kaleci Övünç’un adından eldivenleri devralan Uğurcan Çakır ise Süper Lig’in en değerli oyuncusu oldu. Trabzonspor takım kaptanı olan ve kalede önemli bir kararlılık yakalayan Uğurcan Çakır, Avrupa takımlarının ise takibinde bulunuyor.

SÜPER LİG’İN EN DEĞERLİ KALECİLERİ
Trabzonspor’un kadrosunda bulunan Uğurcan Çakır, Erce Kardeşler, Arda Akbulut ve Muhammet Taha Tepe’nin transfermarkt verilerine göre toplamda 15 milyon 450 bin Euro değeri bulunuyor. Söz konusu rakamlarla birlikte bordo-mavili takımın kalesi Süper Lig’in en kıymetli kalesi olma unvanını elinde bulundurdu. Uğurcan Çakır’ın 14 milyon 500 bin Euro, Erce Kardeşler 500 bin Euro, Arda Akbulut’un 250 bin Euro ve Muhammet Taha Tepe’nin ise 200 bin Euro değeri bulunuyor.

Karadeniz ekibini ise Fenerbahçe kalesi takip ediyor. Sarı-lacivertlilerin 1 numarası Altay Bayındır 11 milyon Euro, Harun Tekin 300 bin Euro ve Oytun Özdoğan’ın ise 50 bin Euro’luk değeriyle toplamda 11 milyon 350 bin Euro değere sahip. Başakşehir’in milli kalecisi Mert Günok’a 4 milyon 400 bir Euro’luk piyasa değeri belirlenirken, Muhammed Şengezer 500 bin Euro, Volkan Babacan 300 bin Euro, Ahmet Kıvanç ise 50 bin Euro’luk piyasa değerine sahip. Başakşehir’in file bekçilerinin toplam değeri 5 milyon 250 bin Euro. Başakşehir’i peşine düşüp takip eden takım ise Galatasaray oldu. Sakatlığı sebebiyle uzun süredir forma giyemeyen Muslera’ya 3 milyon 500 bin Euro, Okan Kocuk’a 900 bin Euro, Fatih Öztürk’e ise 400 bin Euro değerinde biçildi. Sarı-kırmızılı eldivenlerin toplam değeri 4 milyon 800 bin Euro olarak hesaplandı. Ligin zirvesinde yer alan Beşiktaş’ın 3 kalecisinin piyasa değeri ise 2 milyon 150 bin Euro olarak hesaplandı. Ersin Destanoğlu’na 1 milyon 300 bin Euro, Utku Yuvakuran’a 800 bin Euro ve Emre Bilgin’e de 50 bin Euro değer biçildi.

Süper Lig’de bulunan diğer takımların transfermarkt verilerine tarafından kalecilerinin piyasa değeri şöyle oluştu:

Çaykur Rizespor: 3 Milyon 850 bin Euro

Sivasspor: 3 milyon 400 bin Euro

Göztepe: 1 milyon 850 bin Euro

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50