Sumudica için Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi konuştu! Yeni kontrat…

Sumudica için Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi konuştu! Yeni kontrat…

Sumudica için Gaziantep FK Başkanı Büyükekşi konuştu! Yeni kontrat...

Süper Lig’de zirveye doğru giden Gaziantep FK’nın başkanı Mehmet Büyükekşi, ligdeki son durumları ve teknik direktör Marius Sumudica için A Spor’a konuştu.

Sumudica ile yaptıkları kounşmaları paylaşan Büyükekşi, “Sumudica renkli bir şahsiyet, maçları yaşıyor. Kulübede kesintisiz ayakta, kendi oynuyormuş gibi oyuncuları yönlendiriyor, motive ediyor. ara sıra sarı ve kırmızı kart gördüğünde konuşmalarımız oldu, ben kulübede oturursam ve uyursam, oyuncular da sahada uyur diyor. Geçen yıl, Beşiktaş maçı öncesi başkan oldum, geçen yıl de yenmiştik. O maçtan daha sonra da hocamız, 2. veya 3. hafta, bana teklifler var, gidebilirim dedi ve biz sözleşmesini 1 yıl daha uzattık. Belirlenmiş büyük takımların hocaları dışında bütün kulüpler 1 yıllık sözleşmeler yapıyor. Çoğu ekip öğretmen değişiklikleri yaptı ve biz sözleşmeyi uzatarak kararlılık sağlamış olduk.” ifadelerini kullandı.

Sumudica’nın sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatacaklarını kaydeden Büyükekşi, “Günlük başarılara göre hareket etmemek lüzumlu, ben uzun mesafeye bakarım. 3 maç yendik anında başarılıyız olmaz. Ben de 2. devre bitsin, Mart, Nisan ayı gelsin, o vakit değerlendiririz dedim. derhal, son 4 haftada çok önemli 4 takımla karşılaştık. Başakşehir, Fenerbahçe, Kasımpaşa ve bugün de lider Alanyaspor’u yendik. Bu galibiyetlerin hiçbir de raslantı olmadı. Hocamız da kalmak istiyor. İnşallah yılbaşından sonra hocamızla konuşacağız, kendi de kalmak istiyor. Hakemlerin de bir önyargısının olduğunu düşünüyorum. Diğer teknik direktörlere gösterilen zevk, bizim hocamıza gösterilmeden kart gösteriliyor. Bizim yapmak istediğimiz şu, biz geçen yıl 8 bitirdik, hedefimiz ilk 5’te yapabilmek.” diye konuştu.

Gaziantep FK’nın son kurbanı Alanyaspor!

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat