Son dakika: TFF yayıncı kuruluş ile anlaşmaya vardı!

Son dakika: TFF yayıncı kuruluş ile anlaşmaya vardı!

Son dakika: TFF yayıncı kuruluş ile anlaşmaya vardı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), merakla beklenen anlaşmayı duyurdu. Bilindiği üzere federasyon ile yayıncı kuruluş mevcut sezon için hemen şimdi anlaşmaya varamamış ve kulüpler paralarını alamadıkları gerekçesiyle protesto olarak, maçların başlangıç vuruşu ile birlikte 1 dakika baştan başa topa dokunmamışlardı. TFF beklenen açıklamayı yaptı ve yayıncı kuruluş ile 2020-21 sezonu için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

TFF’den yapılan izah etme şöyle;

“Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP aralarında 2020-2021 sezonuna ilişkin kontrat imzalanmıştır.

17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının peşinde yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin belli ki birincil taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır.

İş ortağımız Digiturk ile yapılan mülâkat sürecine katkı maddesi karşılayan ve desteğini esirgemeyen öncelikle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve bütün kulüp başkanlarımıza, Covid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri katlanma ve meslek birlikleri için teşekkür ediyoruz

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için uğurlu olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat