Son dakika: Premier Lig’e corona virüsü arası!

Son dakika: Premier Lig’e corona virüsü arası!

Son dakika: Premier Lig'e corona virüsü arası!
Gelişen corona virüsü vakaları ve süratli çoğalma İngiltere Premier Lig yönetimini yeni önlemler almaya itti.

Manchester City’de yaşanan corona virüsü vakalarının ardından dün akşam West Ham United maçı öncesi Sheffield’daki vaka sayıları Premier Lig yönetimimi yeni kararlar almaya itti.

Ertelenen maçlardan nedeniyle oldukça yoğun bir fikstür içerisine girecek olan Premier Lig yönetimi buna rağmen radikal bir karar alarak; maçlara iki haftalık bir ara vermeyi planlıyor.

Telegraph Gazetesi’nde bugün yer alan haberde; “İngiltere’de gelişen vakalar, futbol kulüplerine de sıçradı. Sadece futbolcular, menajerler değil kulüp personelleri de birinci derece aile yakınlarından nedeniyle önemli bir risk aşağıda. Premier Lig, salı günü yapılan corona virüsü testlerinde rekor sayıda pozitife (18) ulaştı. Premier Lig yönetimi de 14 günlük ligi kapatma kararı ile bir anlamda corona virüsüne aleyhinde tedbir almayı planlıyor. Yönetimin aldığı bu karar, kulüp yetkilileriyle de paylaşılacak ve iki taraflı bir karar alınabilmesi durumunda bu karar kamuoyu ile paylaşılacak” denildi.

İngiltere Premier Lig’i en muhtemel senaryoda 16 Mayıs’ta sona erdirmek isteyen Premier Lig yönetimi, EURO 2020’yi de düşünerek sıkıştırılmış fikstüre geçecek ve Premier Lig’de Mayıs ayına kadarki bazı aylarda Box In Day geleneğinin bir opsiyon olarak hayata geçirilmesi gündemde.

ALLARDAYCE: PREMİER LİG’E ARA VERİN

West Brom menajeri Allardayce da konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde paylaştı; “genelde kendim ve futbol için fazla endişeliyim. Herkesin sağlığı, her şeyden daha manâlı. Yeni alıcı virüsün, eski virüse oranla daha hızlı yayıldığını düşündüğümde sadece doğru olanı yapmamız gerektiğini düşünüyorum; ligde kesintiye (ara) gidilmeli. 66 yaşındayım ve yapmak istediğim en şey Covid-19’a yakalanmak. Ne dek uğraşırsak uğraşalım kaç kez deneme yaptırırsak yaptıralım, maskelerimizi takarsak takalım hala ülke çapında çoğu enfeksiyon riskiyle karşı karşıyayız. Premier Lig yönetimi, lige ara vermeli ve biz bunun üstesinden gelebiliriz”

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat