Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’dan hakem açıklaması!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’dan hakem açıklaması!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan hakem açıklaması!

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Hakemlerin daha titiz olması gerekiyor. Hakem arkadaşlarımız azıcık yapıcı olsun. Sporcuların tepkisine derhal karşılık vermesinler. Hakan Arslan’a, Arda Kardeşler kartını gösteriyor, ikinci kartı ise büyük bir hışımla gösteriyor. Niye gösteriyorsun? Zaten adamın canı yanmış” dedi.

Rıza Çalımbay, Beşiktaş maçında yaşananlar ve hakemler hakkında açıklamalarda bulundu. Beşiktaş maçına iyi başladıklarını ve gayet iyi oynadıklarını söyleyen Çalımbay, “Max Gradel ve Mustapha Yatabare ile kayda değer pozisyonlar bulduk. Beşiktaş’ın attığı golde topun taca çıktığını söyledi arkadaşlar ve itiraz ettiler. 4 dakika inceleyip gole karar verdiler. Biz de baktık ancak top sıradan çıkmış. Hakem görmedi. çizgi hakemi de fena yerdeydi. Belirgin meydana çıkan bir toptu göremediler. Benim anlamadığım kamuoyunda hala bunu tartışıyorlar. Futbolun içinden gelmiş arkadaşlar bile bunu tartışıyor. Bizim de hatamız var. Gelen ortada defans arkadaşlarımızın vurdurmaması gerekiyordu. Hakan Arslan’ın yaşadığı olay bizi sıradan üzdü. Hakan Arslan’ın bu olayı yapmaması gerekiyordu. Biz 11 birey kalsaydık o maçın 3-0 bitmesi olası değildi. Biz o maça iyi hazırlanmıştık. 11 birey telafi edebilirdik ikinci güya” diye konuştu.

‘BENİM CAMİALARLA İŞİM OLMAZ, HERKESİ SEVİYORUM’

Maçlarda yaşadıkları hakem hatalarından nedeniyle itirazlarda bulunduğunu söyleyen Çalımbay, “Göztepe maçının ardından bir daha hakemlerle ilgili konuşmayacağımı belirtmiştim. Bizim camialar ile işimiz yok. Biz yalnızca hakem hatalarını söylüyoruz. Ardındaki 2 defa disiplin kuruluna sevk edildim yalnızca doğruları ve hataları söylediğim için. Ondan daha sonra ben bir daha konuşmayacağımı söyledim ve konuşmadım. Konyaspor, Giresunspor ve Gençlerbirliği maçlarında da hakemle ilgili bir tane tavır yapmadım. Başkanımız gayet iyi şekilde konuşuyor. Zorunlu cevapları veriyor. O yüzden bundan böyle benim çıkıp konuşmama lüzum yok. Konuştum konuştum ne oldu? Cinayet aldım. Benim camialarla işim olmaz. Herkesi seviyorum. Geçtiğimiz sezondan beri bir sürü hakem hatalarından nedeniyle mağdur olduğumuz durumlar oldu. Onları söyledik. Hakemler de dikkat edecek fakat etmiyorlar. Sakın beni ve arkadaşlarımızı suçlamasınlar. Hakem hataları olmazsa; ne bizden biri atılır, ne birine bir şey olur” şeklinde konuştu.

‘TAKIMIMIZ YORGUN’

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat