Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’dan Hakan Arslan’a destek

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz’dan Hakan Arslan’a destek

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan Hakan Arslan'a destek

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig’in 15. haftasında dün oynanan Beşiktaş maçında kırmızı kart görebilen deneyimli orta saha oyuncusu Hakan Arslan’a takviye verdi.

Sivasspor ile ilgili algı oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren Otyakmaz, şunları kaydetti:

“Bizi bu ruh haline sokan, objektif Fransız gazetecilerin zeka topun taç çizgisini geçtiğini söylemesi yok. Mesele, muallakta kalınan pozisyonlarda tekrar tekrar daha etkili camiaların lehine kararlar verilmesi de değil. Mesele, bu sezon geride bıraktığımız haftalarda lehimize penaltı olmasına rağmen penaltımızın verilmemesi, aleyhimize olan penaltılarda ise bir an düşünülmeden, VAR yoklama edilmeden penaltı noktasının gösterilmesi de yok. Mesele idrak. Sivasspor camiasında ‘Sivasspor’un hakkı yeniyor.’ algısı, taraftarımızı ve sporcularımızı agresifleştiriyor, fena niyetli şahısların de manipülasyonuna açık hale getiriyor. Bu algının oluşmasına sebep olanları göreve gösteri ediyor, arzu duyduğumuz adil, ayrıcalıksız ve güven duyulan düzene kavuşmayı umutla bekliyoruz.”

Sivasspor’dan Beşiktaş maçı sonrası flaş paylaşım

Başkan Otyakmaz, son zamanlarda gitgide artarak artan mevcut algının, ekip kaptanı Hakan Arslan’ı da bu duruma getirdiğine sinyâl ederek, “O an kendisine gösterilen fotoğraf, haklılığının kendince ispatıydı. Göz tarafından tarafından hakkımız yeniyordu. Bir şeyler yapma sorumluluğu hissetti, bunu yaptı ve takımını eksik bıraktı.” değerlendirmesinde bulundu.

Hakan Arslan’ın kesinlikle öfkesini kontrol etmesi gerektiğini dile getiren Otyakmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat