Şeytanın bile aklına gelmez: Kirala, sat, çal, iade et çetesi

Şeytanın bile aklına gelmez: Kirala, sat, çal, iade et çetesi

Şeytanın bile aklına gelmez: Kirala, sat, çal, iade et çetesi

İzmir’de, çalıntı ve şase numarası değiştirilmiş araçlara karşın saha ve istihbarat çalışması yapan İzmir Emniyet Müdürlüğüne tabi Asayiş Şubesi Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, vatandaşları şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemle dolandıran oto hırsızlık çetesini çökertti. Çeteyle ilgili ortaya çıkan teferruat ise bu kadarda olmaz dedirtti.

İşte detaylar

Önce ağır hasarlı araçları satın bölge çetenin, aynı marka ve otomobilleri kiralayıp, ağır hasarlı araçların şase ve plakalarını taktıkları ve onarılmış gibi göstererek sattıkları tespit edildi. sonradan şase numarasını değiştirdikleri araçların satmadan önce protez anahtar çıkaran çetenin, satıştan bir zaman sonradan, üstüne taktıkları vasıta peşine düşüp takip sistemiyle yerini belirleyip yedek anahtarla çaldıkları anlaşıldı.

Baştan şaşe numarası takıp şirketlere iade ettiler

Çete üyelerinin, yeniden kendi şase numaralarını taktıkları bu araçları ise kiraladıkları şirketlere iade ettikleri de tespit edildi. Teknik çalışmalar neticesinde ise kararsız şahısların toplam 6 ayrı aracın şase numarasını değiştirip sattıkları belirlendi.

4 kişiyi cezaevine konuldu

Kimlikleri ve adresleri saptama edilen 9 çete üyesi, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonla “resmi belgede sahtecilik” ve “kaliteli üçkâğıt” suçlarından gözaltına aldı. Çete üyelerine ait adreslerde yapılan aramalarda ise bir ruhsatsız tabanca, bu tabancaya ait 12 mermi, bir pompalı tüfek ve bu tüfeğe ait 16 fişek, bir kurusıkı tabanca, bir bıçak, 2 araca ait 4 çalıntı plaka, 2 sahte plaka, 2 şase numarası değişmiş sahte plakalı lüks araç ele geçirildi. 9 çete üyesi emniyetteki işlemlerinin arkasından ise adliyeye sevk edildi. 5 birey tutuksuz yargılanmak üzere özgürlük kalırken, 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 121 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat