Sergen Yalçın: Taç düşsün başınıza!

Sergen Yalçın: Taç düşsün başınıza!

Sergen Yalçın: Taç düşsün başınıza!

Sergen Yalçın, yeni yıl özel programında kulüp kanalında taraftarlardan gelen soruları yanıtladı. A Ekip Medya ve İletişim sorumlusu Bülent Ülgen’e konuşan Sergen Yalçın, “Sivasspor maçında bir taç pozisyonudur gidiyor. Ayrıca topun çıkıp çıkmadığı da belirli değil. Bana sorarsan top çıkmış fakat izdüşüm var deniliyor, bu nedenle top çıkmadı deniliyor. Penaltı kazanmadık, kırmızı kart kazanmadık. Aynı dikliği, bizim aleyhimize yapılanlarda da bekliyoruz” dedi ve şöyle devam etti:

GOL OLMASA KONUŞULMAZDI
Pozisyon gol olmasa bunlar konuşulmayacaktı. Tüm maçı 1 taç atışına bağladılar. Ne taçmış dost. Taç düşsün kafanıza!.. Geçen hafta bizim verilmeyen golümüz bu değin konuşulmadı. Larin’in golünün aynısı Liverpool – West Bromwich maçında atıldı. Faulün babası vardı o pozisyonda. Larin’in pozisyonundan 10 kat daha faul. Taç pozisyonunun peşinde maçın bitmesine daha 75 dakika vardı. Muhalif devre aralarında 10 birey kaldı fakat konunun bizimle alakası yoktu.

ATIBA 10 YIL OYNAR
Ben Atiba’nın menajeri değilim, hayat planlamasını da yapmıyorum. Atibave Necip Beşiktaş’ın demirbaşı. Necip de Atiba da, kendimce Beşiktaş’ta istedikleri her görevi yapabilirler. Atiba’ya inanın ona çok şaşırıyorum. 20 yaşındaki çocuk gibi antrenman yapıyor. Bu oyuncuları tabii ki kulüpte kullanacaksın. Teknik ekipte mi olur, idari kısımda mı olur bilemem fakat Atiba böyle devam ederse 10 yil daha oynar.

1-2 AKTARMA İSTERİM
Takımından şimdi memnunum. Oyuncularımız çok uğraş ediyorlar, kişisel performanslar yukarıya çıkıyor. Eksiklerimiz dönerse daha da iyi olacak. Ben de 1-2 transfer istiyorum sahiden lakin ekonomik durumlar birazcık tedirgin. Elimizde oyuncu profilleri de hazırlanmış. Alabileceğimiz oyuncular da var. Bu soruyu başkana sorsak daha iyi olur kendimce!..

YAŞLANDIK KOŞAMIYORUM
100. yıldaki attığım şampiyonluk golünün yeri bende fazla öbür. Şampiyonluk golünün hayalini 1 sene kurmuşum. Atacağım yani bu golü. Bunu çizmişim. O pozisyonda topun bana geri geleceğini düşünmüştüm zaten. ara sıra idmanlarda sahaya çıkıyorum. Fakat yaşlandık artık, futbol oynayacak durumumuz yok. Koşamıyoruz fakat, Atiba gibi olsaydık olur ya oynardım.

GÖZÜM KAPALI FRİKİK ATARIM
Kendi futbol hayatımla ilgili konuşmayı sevmiyorum, ben artık futbolu bıraktım. Geriye Doğru dönüp bakmayı seven birisi değilim. Frikik atmak çok da basit öğrenilecek bir şey yok. Fakat şöyle söyleyeyim, gözlerimi kapatsam yine atarım. Bu, bakmakla alakalı bir şey yok. Kabiliyet ve hayal dünyasıyla alakalı. Ben attığım golleri maçtan önce kafamda çizerdim ve ertesi gün atardım. Atacağım golleri de arkadaşlarıma söylerdim.

100 KESIN YANIT VERIRIM
Ben yorumcuyken azıcık serttim. Eleştiri yapabilirsin, belirlenmiş bir veri birikimin var. Beni eleştir, oyunumu eleştir, ekip hazırlanmış yok de. Fakat bel altı vurma. Hepimiz aynı ortamın içindeyiz. Ben işi gücü bir kenara koyarsam o süre konuşuruz. Benim konuşacaklarım da, sizin konuştuğunuzun 100 katı olur. Direkt ad vererek ağır şekilde yanıt veririm ama girmiyorum derhal bunlara. Bel altı yapmayın. Kulvarın dışına çıkarsanız ben de kulvarın dışına çıkarım. Ben konuştuğum süre da sizin gibi ‘canım, cicim’ konuşmam!

F.BAHÇE MAÇINI UNUTAMAM
Geride kalan 1 yıla baktığımızda unutamadığım maç diyebileceğim F.Bahçe karşılaşması var. Bazen benim de sınırları aştığım bir maçtı. Yaşananlardan, başımıza gelenlerden sınırları aştığımız olabiliyor ama insanız biz de. Lakin asla saygısızca bir şey söylemedim. Ne bir camiaya, ne rakip hocaya, karşı taraf oyuncuya katiyen saygısızlık yapmam. Ara Sıra sınırları aşabiliyoruz. ara sıra atılıyoruz fakat kimseye saygısızca kelimeler kullanmam. Bize yapılmadığı sürece kimseye bir saygısızlık yapma durumumuz olmaz.

PASCAL OLSA KÖTÜ OLURDU
Bugünkü takımda, benim oynadığım dönemden Pascal Nouma olsaydı iyi olurdu. Ben renkli oyuncu severim. Böylece bir oyuncuya ihtiyacımız değil mu? Kendimce var. Pascal Nouma iyi olurdu. hemen santrfor o olabilirdi mesela bizde. Pascal Nouma ile benim aram oynarken de fazla iyiydi, çok da severim Pascal’ı.

LARIN’IN GOLLERİ TESADÜF DEĞİL
Örneğin top bendeyken hamle ederken bana topu nereye atacağımı söyleyemezsin. Benim yeteneğim neye müsaitse, ona kadar hareket ederim. Örneğin Larin’in attığı golleri çalışıyoruz. O golleri atacak çünkü duran topları çalışıyoruz. Ama bunlar ofansif organizasyon değil. Larin’in arka direkte attığı goller tesadüf değil.

MIKE TYSON’I DÖVERİM
Bana Anadolu’da bir yerde ‘Bu takım şampiyonluğa oynar’ dediler. Yahu nerden şampiyonluğa oynayacak bu ekip, şaka mı yapıyorsunuz? Söyleyen buna inanıyor lakin dahası gerçeklik var işin ucunda. Ben Mike Tyson’la boks maçı yapsam ve ‘Ben onu indiririm’ desem inanacak mısın? Ben inanıyorum ama realite var. 10 birey girsek şayet döveriz adamı… Hayalcilik başka gerçekler diğer!

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat