Sanatçı yazardan flaş Erol Bulut – Fatih Terim kıyası!

Sanatçı yazardan flaş Erol Bulut – Fatih Terim kıyası!

Sanatçı yazardan flaş Erol Bulut - Fatih Terim kıyası!

Vasıta Komutanı | OZAN ZEYBEK

Yılın son lig haftası temposu ve çekişmesi yüksek maçlara tanık oldu. Kalite anlamında derbi maçını yalnız bırakmayan müsabakalar izledik. Antep-Alanya, Başakşehir- Kasımpaşa, G.Birliği-Kayseri ve Beşiktaş-Sivas maçlarında ayrıca aksiyon hem de heyecan doruktaydı.

Sağlam adımlarla ilerlemeye çalışan Galatasaray, sakin ve göz dolduran bir şekilde Trabzonspor’u yendi. Oyun içi lideri Arda ve arkadaşlarının bütünleşmesi yeni yıla önde girmelerini sağladı.

Galatasaray kusursuza yakın bir oyun sergiledi. Sezon başı teknik adam tercihi ve yanlış transferler Trabzonspor’da gidişatın şiddet olacağını bir kez daha hissettirdi. Son iki yıl kalitesi yüksek tanıdık olmayan oyuncu transferleri yapan arama-tarama ekibi, bu yıl transferlerde sınıfta kaldı. İsim vererek rencide etmek istemiyorum ama bu stil oyuncular Trabzon şehrinde semt takımların da bile var. Avcı’dan faydalanabilmek için minimum beş tane hazır oyuncu gerekli.

Sezona başlarken kadronun yetersiz kalacağını söylüyorduk. Sergen Yalçın oyuncularının hepsinden tam verim alınca, kendi içinde kadro derinliği bile oluşturdu. Örneğin son maçta Josef ve Aboubakar’sız işlerinin baskı olacağını düşünüyordum.
İki oyuncunun da yokluğu hissedilmedi bile. Elimizde bir kadro terazisi olsa; olur ya de en ağır basacak kulüp Fenerbahçe iken, teknik adam farkı, Galatasaray ve Beşiktaş’ı ön plana çıkardı.

Reytingte Sumudica Fenerbahçe’nin hocasının önüne geçti. Alman ekolünden geliyor dendi; ben şu asıl dek en ufak bir Alman futbolu izi göremedim. Fazla yabancı dil biliyor dendi; aklıma emekli çevirmen Samet geldi.

Teknik adamın fazla dil bilmesi yok; futbolun dilini, diğer taraftan oyuncunun dilini bilmesi lüzumlu. Bunu da göremedim. Elinde üç-dört öbür oyun formatının olduğunu söyledi; demin birini deha net izlemedik, bırakın üçü-dördü…

Rakiplere bakın! Sumudica’nın sistemi nasıl? Aksamadan işliyor. Oyuncularının gönlünde taht kurmuş.

Sergen Öğretmen rakibe tarafından sistem ve oyuncu değiştiriyor. Mesela Sivas maçına ayrı bir taktikle başladı. Önceki maçlarda önde basan, topu kendinde tutmaya çalışan ve çabuk oynayan bir Beşiktaş vardı. Lakin son maçta topu önce Sivas takımına verdi.

Fatih Terim kenarda da olsa tribünden de izlese gölgesini hissettirdi. Fenerbahçe’de ise keza oyun ayrıca de oyuncu diyaloğu üstünde birçok soru işareti var.

Enseyi karartmadan iddia ediyorum; F.Bahçe bu kadro ile şampiyon olur ama bu teknik adamla olamaz. Fenerbahçe’ye lider gerekli, komutan lazım diyorlar. Bitmiş lazım kardeşim de; cephe komutanı lazım, vasıta komutanı değil…

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 127 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat