Sanatçı yazardan 3 hakeme olay sözler! “Böylelerini sahaya sokmayacaksın”

Sanatçı yazardan 3 hakeme olay sözler! “Böylelerini sahaya sokmayacaksın”

Sanatçı yazardan 3 hakeme olay sözler!

Prizin fişi! | HAKKI YALÇIN

İnsan futbolu niye sever? Çocukluktan kalan sevdası olduğu için. Peki, insan futboldan niye nefret edilen şey eder? Çocukluğundaki masumiyeti ve kaliteyi bulamadığı gibi her türlü haksızlığı ve adaletsizliği görebildiği için. Fakat şimdiki çocukların da hakkıydı; babalarının ve dedelerinin gördüğü futbol düzenine sahip elde etmek. Para çoğaldıkça insanlık ve kalite azaldıysa ve birileri bu durumdan müsamaha aldıysa bu ülkede eleştiriler yalnızca akıl israfıdır. Denize atılan şişenin içindeki mesajlar bile adresini bulurdu fakat. Vaktiyle çok eskiden!

Yıllardır yazıyoruz; “futbolu hakemler ve onların cinayetlerine göz yuman başkanlarla teknik adamlar katlediyor.” DEĞIL! Okunmuyor. Gücünü kötüye göstermek insanların hastalıklı yanıdır lakin yaptıklarından kendilerini suçlu bile hissetmeyenlere ne desek boş. O yüzdendir ancak futbolumuzun kalitesiz olması hakemlerin de kalitesiz olmasına gölge düşürmüyor.

Çünkü hakemleri düştükleri yerden kaldıranlar ve konuşmaları yasak olan hakemlerin hitabe balonlarını dolduranlar var. Balonu olmayan çocukluktan gelenlerin o balonu elinden kaçırmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenememiş olması, “hakem balonunu şişirmekle” ödeştirilecek bir gerçek değildir.

Geçen hafta Bahattin Şimşek’in yaptıklarını izledik. Başakşehirli Rafael’in cezası hafta sonunda kaldırıldıysa, bu demektir ancak Rafael’i kendi hesaplarına uysun diye boşuna sahadan atan Bahattin Şimşek’in cinayeti tescillendi.

O yüzden böyle bir hakemi futbol sahalarının içine sokmamak gerekiyor. Çünkü adaleti olmayan birinden hakemlik mesleğine de hayır gelmez futbolumuza da. Ama bunlar kimin umurunda!

Beşiktaş’ın Sivasspor’a attığı birincil gol nizami yok. Tabi hakemin gözünün önünde top dışarıdan çevriliyor. VAR odası 2 dakika oyunu durdurup futbolcuları soğutuyor ve bu görüntüyle gol kararı veriyor böylece mi?

Bu hakemlerin bizim gördüklerimizi bizlerden gizleyeceklerini düşünen “harika beyinleri” olmalı. Vicdanları olmadığı muhakkak. Arda Kardeşler eyyamcı hakemliğin parmakla gösterilen isimlerinden biridir.

Yalnızca büyük takımlara bakmayalım, geçen hafta içinde Antalyaspor maçında Kayserispor’un iki nizami golü hakem Ümit Öztürk ve VAR’ın başındaki adamlarla yok edildi.

Kayserispor sahipsiz, gerisinde medyası da değil fakat bin tane VAR sistemi de gelse hakemliğin adaleti YOK! Olsa Ümit Öztürk gibileri bir daha maç yönetemezdi.

Bu lekeli armoni bakalım nereye kadar taşıyacak kendini. Neyse yeni yılda hakemler düdüklerini “prize” taksın! Yeteri kadar “fişlendiler” çünkü!

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 116 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat