Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: 2020’den puansal olarak istediğimizi aldık

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: 2020’den puansal olarak istediğimizi aldık

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam: 2020’den puansal olarak istediğimizi aldık

TFF 1. Lig’in gösterişli takımlarından Samsunspor, devreyi 3 Ocak’ta oynayacağı Adanaspor maçıyla tamamlayacak. Geride kalan 16 haftada 30 puan toplayan kırmızı-beyazlılar, son maçı da kazanırsa 33 puan ile 2. yarıya girecek. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, 2020 yılını sportif açıdan değerlendirdi.

“OYUN KALİTESİ ANLAMINDA İSTEDİĞİMİZ OLMASA DA PUANSAL OLARAK İSTEDİĞİMİZİ ALDIK”

Adanaspor maçını kazandıkları taktirde ligin ilk yarısını puansal olarak iyi bitireceklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Sezon başı bir hesap yapmıştık. Son 10 yıla baktığınız zaman 2 puan ortalamasını tutturan takımın TFF 1. Lig’i şampiyon bitirdiği, onun azıcık daha altının da Süper Lig’e çıkmayı garantilediği bir lig ortamı yaşandı. İlk devreyi 33 puan ile bitirirsek, bizi Süper Lig’e taşıyacak grubun içerisinde olacağız diye bir beklentimiz vardı. çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Çok kayda değer oyuncularımız az kalsın devrenin tamamında görev alamadı. Pandemi sürecinde oyunculardan faydalanama anlamında en fazla etkilenen ekip olduk. Devrenin son maçını iyi geçersek, oyun kalitesi anlamında çok istediğimiz olmasa da puansal anlamda istediğimizi aldığımız bir ilk yarıyı tamamlamış olacağız. 2020’nin birincil bölümünde 2. Lig’den 1. Lig’e çıkarak o bölümü istediğimiz gibi tamamlamışken, 2021’e sarkacak devrenin son maçı ile beraber de kazandığımız taktirde bu bölümün de bizim için kendimce bu değin yaşanan sıkıntı ve olumsuzluğa karşın puansal olarak istediğimizi aldığımızı söyleyebilirim” dedi.

“ADANASPOR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

2020 yılında yaşananlara da değinen Sağlam, “2020 sportif anlamda fazla hoş geçti. 2019’da işe başladım. Büyük risklerle bu göreve geldik. Camianın iyice karışıklık içerisinde olduğu, kavgaların, anlaşmazlıkların, paydaşların birbirlerine aleyhinde güven bunalımı yaşadığı, umutların iyice kaybolduğu ve insanların kara kara düşündüğü bir ortamda göreve başladık. 19 Kasım’da doğum günümde Samsunspor’da göreve başladım. Ondan sonrası da istediğimiz gibi geçti. öyle geriden gelip, Manisa FK gibi çok zinde bir takımı geçmiş edinmek hepimizi fazla mutlu etti. Sonrasında büyük umutlarla başladığımız lakin olaya başlarken de beklentilerimizin ardından kaldığımız sakatlıklarla, salgının üstünde oluşturduğu olumsuz tesir ile maalesef çok büyük sıkıntılar yaşadığımız bir sezon girişi oldu. 2020’nin son bölümünde Allah’ımıza şükürler olsun oysa bu son birkaç maçı kayıpsız geçerek, işi azıcık toparladık. Yeniden üstünlük potasındaki üst gruba dahil ettik kendimizi. İnşallah 2021’in ilk, birinci devrenin son maçı olan Adanaspor maçını istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat