Sahilde gürültü kavgasında işlenen cinayetin duruşmasında ilginç savunma

Sahilde gürültü kavgasında işlenen cinayetin duruşmasında ilginç savunma

Sahilde gürültü kavgasında işlenen cinayetin duruşmasında ilginç savunma

Durum, 31 Ağustos 2019 tarihinde Başiskele ilçesi Liman Caddesi mevkiinde bulunan sahilde meydana geldi. Edinilen bilgilere kadar, Serdar İlter (31), arkadaşı Mesut Şeker ile sahilde otururken sahilde bulunan ve alkol bölge diğer 4 kişi aralarında gürültü sebebiyle ağız dalaşı çıktı. Olayda şahıslardan biri bıçakla İlter’i sırt ve boyun bölgesinden 5 defa bıçakladı. Durum yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan İlter, bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın karıştığı iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alınan O.T. (24), A.T. (16), E.V. (15), T.E.(17) yakalayarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan T.E., O.T. ve A.T.’nin tutuklanırken E.V. adli denetleme şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili Kocaeli 1. Ağır Cinayet Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına T.E., O.T. ve A.T. SEGBİS aracılığı ile katılırken E.V. ise salonda hazırlanmış bulundu.

“Ben 17 yaşında ufak bir çocuğum”

Duruşmada mahkeme heyetinin sorusu üstüne sanıklar, olayda kullanılan bıçağın T.E.’nin üzerinde olduğunu söyledi. Duruşmada kendisini savunan T.E. ise ifadesini değiştirerek ilginç ayrıntı verdi. T.E. savunmasında, ” Ben o bıçağı meslek yerinde buldum. Cebime koydum sahibine verecektim. Ben cezaevinde bulunduğum süre her tarafında bu olayı düşündüm. Vicdanım el vermiyor. Bana aleyhinde küçümseyici sözler söyleyince kendimi kaybettim. O lahza her şeyi unuttum. Durum anını yine tam hatırlamıyorum ama elimi cebime koyduğumda bıçak elime geldi. Yumruk atma eyleminde bulunduğumda elimde fark etmeden bıçak vardı. Ben alkolün etkisiyle elimde bıçak olduğunu anlayamadım. Makbulün neresini vurduğumu hatırlamıyorum. Beni tutup tutmadığını hatırlamıyorum. Tahliyeyi sizin takdirine bırakıyorum. Sonuçta ben 17 yaşında ufak bir çocuğum. Alkolün etkisindeydim” dedi.

Tutukluluk devam edildi

Duruşma heyeti O.T., T.E., ve A.T.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Fehime Kartal

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 17 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat