Roger Federer Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmama kararı aldı

Roger Federer Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmama kararı aldı

Roger Federer Avustralya Açık Tenis Turnuvası'na katılmama kararı aldı

Dünyaca ünlü tenisçi Roger Federer, Şubat ayında yapılması planlanan tenis sezonunun birincil grand slami olan Avustralya Açık’a katılmama kararı aldı.

Roger Federer’in menajeri Tony Godsick, İsviçreli raketin daha sağlıklı dönmesi için Avustralya’ya katılmayacağını söyledi. Godsick, gelecek hafta Federer ile bir araya gelip Şubat’tan sonraki turnuvalar için buluşma yapacaklarını ifade etti.

Federer’in Avustralya Açık’a katılmamaya karar verdiğini söyleyen Godsick, “Roger Federer birkaç aydır güçlü ilerleme kaydetti. Federer takımıyla konuştuktan daha sonra kendisi için en iyi kararın Avustralya Açık’tan sonraki turnuvalara katılmak olduğunu söyledi” biçiminde aktardı.

İsviçreli raket, Ocak 2020’de yer aldığı Avustralya Açık güya finalinde Novak Djokovic’le karşılaştığı sırada sakatlanmıştı. 39 yaşındaki oyuncu yılın geri kalanında herhangi devlete ait bir turnuvada yer almadı.

Avustralya Açık Tenis Turnuvası corona virüs sebebiyle 3 hafta ertelendi ve 3 Şubat 2021’de turnuvanın yapılmasına karar verildi.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat