Rıza Çalımbay: 3. golü bulmamız gerekiyordu

Rıza Çalımbay: 3. golü bulmamız gerekiyordu

Rıza Çalımbay: 3. golü bulmamız gerekiyordu

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay 2-2 biten Yukatel Denizlispor maçı sonrasında değerlendirmelerde bulundu. Maçı kazanamadıkları için gözü yaşlı olduklarını ve ikinci yarıdaki pozisyonları değerlendiremediklerini açıklayan Çalımbay, “Bugün bütün amacımız, tüm düşüncemiz maçı 3 puanla bitirmekti. Mağlup duruma düşmemize rağmen oyundan kopmadık, 2 gol bulduk, istediğimiz sonucu elde ettik. İkinci yarıya başlarken Denizlispor istediğimiz gibi oynadılar, üstümüze geldiler. Biz de kontra ataklarla 3’üncü golü bulmaya çalıştık. Girdiğimiz pozisyonları maalesef değerlendiremedik. O anda Robin ve Marcelo arasında bir şey oldu. Marcelo sakatlanınca Robin’i onun yerine çekmek zorunda kaldık. Belki azıcık dengemiz bozuldu lakin net bir pozisyon vermedik. Maalesef futbolun içinde olan şeylerden bir parça başına, çarptı, oyuncunun önüne geldi verdi ve gol oldu. Fakat ikinci sanki bilhassa girdiğimiz pozisyonları değerlendirmemiz gerekiyordu. Bu seneki ligde her şey, tüm sürprizler olabiliyor. Burada 3 puanı alamadığımız için üzgünüz. Sonuç Olarak 1 puan aldık. Puan puandır. Önümüzde 25-26 maçımız var. Bunları telafi edeceğiz. Takımımızda aşırı bir yorgunluk var. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Aylardan beri haftada 3 maç oynuyoruz. Şimdi bitmiş benzer şekilde oynanıyor. O yüzden oyuncularımızda bitkinlik olabilir. İstedikleri şeyleri yapamayabilirler. İnşallah zamanla bunlar geçecek. Ondan sonra gerçek bir şekilde oyunlarımıza, maçlarımıza devam edeceğiz. Bu kaybettiğimiz puanları de telafi edeceğiz. İkinci güya bekleyerek oynamaktı, hoş de pozisyonlar bulduk. Onları değerlendirmemiz gerekiyordu. İlerde istediğimiz şeyleri yapamadık. 3’üncü golü bulup rahatlamamız gerekiyordu fakat maalesef olmadı” dedi.

Beşiktaş maçı sonrası yaşanan tartışmaların bu maça yansıyıp yansımadığı sorusu üstüne ise, “O maç geçti gitti bundan böyle, bir sürü maçlarımız oluyor tartışılar, hakem hataları lan maçlar oluyor. artık onları bir tarafa bırakacaksınız. Önünüzdeki maçlara bakacaksınız. Şimdi biz Denizli maçını unuttuk. 2 gün sonradan bitmiş bir maç oynayacak bu ekip. Malatya maçına konsantre olacağız. O bitecek, 3 gün daha sonra oynayacağımız Antep maçına konsantre olacağız. Onun için bu ara bizde ayrıca yorgunluk ve konsantre açısından sıkıntılar olabilir. Onu da zamanla düzelteceğiz. Zamanla inşallah fazla çok daha iyi yerlere geleceğiz.

KOŞUKAVAK: OYUNCULARIMI KUTLUYORUM

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak ise, “Sivas gibi zor bir deplasmandan 1 puan aldığımız için oyuncularımızı kutluyorum. Topun Sivasspor’da olduğu bölümleri, oyunun ilk 20 dakikasını iyi kurguladık ve 17’inci dakikada 1-0 öne geçtik. Sonrasında manâ veremediğin faul, gol ve penaltı ile maça denge geldi. İki haftadır 45’inci dakikada gol yiyoruz. Gene 45’inci dakikada 1 gol yedik. Rakibimiz Sivasspor skoru alınca daha derin oynayıp kontra ataklarla skoru artırma düşüncesiyle topu bize bırakıp, daha çok set hücumları oynamamız için bu alanı ve zamanı bize verdi. Oralarda Denizlispor, fazla topa sahip olarak önemli bir oyun oynadı. Son dakikalarda da olsa 1 gol bulup 1 puanla dönüyoruz. Çarşamba günü Kayseri maçı var. Güç bir süreçten geçiyoruz. Fazla da sakat oyuncu, kart cezalımız var. Sıkıntılı süreçte devam ediyoruz. İnşallah sonu iyi olur diye umut ediyorum. Sivasspor’a da bundan sonraki başarılar diliyorum” dedi.
Sakatlanarak hastaneye kaldırılan Rodallega hakkında da bilgi veren Koşukavak, “Rodallega hastanede, alnında bir açılım var, dikiş atılıyor” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat