Onyekuru her yerde Galatasaray’da! İşte kontrat detayları

Onyekuru her yerde Galatasaray’da! İşte kontrat detayları

Onyekuru her yerde Galatasaray'da! İşte kontrat detayları

Henry Onyekuru yuvasına döndü. Monaco’nun hocası Niko Kovac’ın ‘Ayrılmak istiyor’ şeklindeki açıklamasından sonradan yıldız futbolcuyla ilgili olarak Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de ‘Takımda bakmak isterim’ açıklaması yapmıştı.

Bunun üstüne harekete geçen sarı-kırmızılı idare, geçen sezon sonunda gönülsüzce de olsa Galatasaray’dan erken ayrılmak zorunda kalan Nijeryalı futbolcu ve Monoca ile yeniden anlaşma sağlandı.

BİR GÜN İÇİNDE GELECEK

Dün de sürpriz bir gelişme yaşandı ve Henry Onyekuru, Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle sabahleyin saatlerinde Nijerya’nın başkenti Lagos’tan İstanbul’a geldi, daha sonra da aktarmalı olarak Fransa’nın Nice şehrine uçtu.

Ailesini, İstanbul’da bırakan yıldız futbolcunun beraberlerinde 10 bagajının bulunması uyarı çekti.

Onyekuru’nun Monaco ile küçük detayları halletmek için Fransa’ya gittiği ve bir iki gün içinde onun da her tarafta İstanbul’a geleceği açıklama edildi.

SATIN ALMA BEDELİ 4 MİLYON EURO

Henry Onyekuru için Monaco’ya 750 bin euro kiralama bedeli, kendisine ise geçen sezon olduğu gibi 650 bin euro ücret ödeyecek.

Yarım sezonluğuna gelecek olan 23 yaşındaki futbolcunun sözleşmesine 1 sene da opsiyon konulması bekleniyor. 23 yaşındaki futbolcunun satın alma bedeli ise 4 milyon euro olacak.

17 GOL, 8 ASİSTİ VAR

56 maçta Galatasaray formasını giyen başarılı futbolcu, 17 gol, 8 asistlik performans sergilemişti. Bilhassa önceki sezon kazanılan şampiyonlukta manâlı pay sahibi olmuştu.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 13 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 10 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat