Ömer Erdoğan: Çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz

Ömer Erdoğan: Çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz

Ömer Erdoğan: Çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz

Ligin 18. haftasında Beşiktaş’ı davetli edecek Hatayspor, Antakya Atatürk Stadı’nda çalışmalarını sürdürdü. İdmanda 5’e 2 top kapma ve core çalışması yapılırken, kaleciler farklı çalıştı. Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan geçen hafta deplasmandaki Gençlerbirliği maçında, kaleci Munir Mohand Mohamedi’nin muhalif oyuncuya yönelik hareketini “talihsiz bir maç yaşadık” diye açıklama ederken, “Maç istediğimiz gibi sırası gelmişken rakibin bize karşısında kapanıp kontra ataklarla hücum edeceğini bildiğimiz için birincil golü atmamız fazla önemliydi çünkü golü attıktan daha sonra rakibin de daha çok risk alıp oyunun bizim lehimize döneceğini beklerken maalesef talihsiz bir pozisyonla karşılaştık. Natürel ama sıcağı sıcağına açık konuşmak gerekirse pozisyonu çok değerlendiremedik. İlk ilk kez sanki bilerek yapılıyormuş gibiydi oysa ayrıntılı inceleyince şansız bir pozisyon yaşayan. Kamerada detaylı bir şekilde incelediğimizde Munir şüphesiz rakibi görmüyor ve doğal olarak kalkarken destek alarak kullanacağı ayağını uzatıp bir kalkış şekli var. O ara zaten Gençlerbirliği futbolcusu Arda’nın da normalde yüzü kaleye dönükken Munir’e içten bütün dönmesiyle çok bahtsız bir pozisyon yaşamışız. Yan bu Munir’i kaybetmekle birlikte devamında penaltı, 10 kişi kalmamız bizi natürel fakat sıkıntıya soktu. Dediğim gibi yaşandı, bitti. Üzüldük lakin 10 birey kalmalarına rağmen oradan iyi bir sonuç almaya çalışan oyuncularımız vardı.”
Seyir zevki hoş olacak bir maç beklediğini bildiren Erdoğan, “Analizlerimizi yaptık, biz de iyi durumdayız. Bilhassa son haftalardaki çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz. İnşallah güzel bir futbolla sahamızda güzel bir netice alırız. Bana tarafından son haftalarda ofansif anlamda fazla gol atan iki tane takım karşılaşacak. Seyir zevki güzel olacak bir maç bekliyorum” dedi.

Kaleci Munir: “Umarım kötü niyetli olmadığıma inanılır”
Gençlerbirliği maçında kırmızı kart gören kaleci Munir ise, yaşanan şanssız olaydan nedeniyle dertli olduğunu belirterek, “Hakemler de o şekilde karar verdi zaten. Benim de böyle bir niyetim yoktu. Yalnızca ayağa kalkmak istedim. Ayağa kalkamadım, hakemler de öyle düşündü. Hakemler açısından da çok normaldi çünkü ben de görüntüde gördüğüm üzere vuruyor gibi görünüyordum. Sadece bana inanlara veya inanmayanlara bir şey söyleyemem. Fazla kötü bir durumda takımı bıraktığım için çok üzgünüm. Ilk Kez tüm takım arkadaşlarıma, Hatay kamuoyuna, taraftarlarına fazla eşsiz olduğumu bildirmek istiyorum, umarım kötü niyetli olmadığıma inanılır” dedi.

Munir, Gençlerbirliği oyuncusunu görmediğini belirterek, “O anda gerçekten topu aldım ve yere yattım. Tabii ancak izleyenler, ‘arkama baktığımda futbolcuyu gördüm ve pek vurdum’ sanabilirler ama altında yatan oyuncuyu görmedim ve ben de bir reaksiyonla derhal kalkmak istedim, ayağım suratına geldi. Takım olarak çok iyi durumdaydık, iyi gidiyorduk ve benim bu hareketim takımda moral kaybına ve maçı kaybetmemize neden olduğunu biliyorum fakat şunu da umuyorum Türkiye Futbol Federasyonunun bana vereceği cezada umarım iyi niyetimden değişkenlik etmezler. Sadece ara sıra adım atarsınız, bazen yolunuza sert kaya çıkar ve ben o sert kayaya çarptım. O hareketim de öyle algılandı” şeklinde konuştu.

Hatayspor Mohammed Kamara’yı kadrosuna kattı!

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50