Omar için tüm renkler bir arada! “Sen yeter fakat gör”

Omar için tüm renkler bir arada! “Sen yeter fakat gör”

Omar için tüm renkler bir arada!

Bütün da felaket ve hüzünlerle doymuş 2020 yılını ‘uğurluyoruz’ diye seviniyorduk ama herkesi derinden etkileyen o haber düştü ajanslara… Havai fişek atarak down sendromlu çocuğu İbrahim’i yılbaşı akşamı mutlu etmek isteyen Omar Elabdellaoui’nin bir hemen olan hatası adeta canına mülk oluyordu. Galatasaray’ın bu sezon başında kadrosuna kattığı Norveçli futbolcu, ağır yaralanırken elinde, yüzünde bilhassa de göz bölgesinde ağır zarar oluştu. Hemencecik hastaneye kaldırılan Omar’ın yaşamsal risk yaşama ihtimali herkesi endişelendirdi.

BİR AN ÖNCE DÖNMENİ BEKLİYORUZ
2020’nin son 2021’in ilk haberi herkesi içten etkilerken birçok kulüp ve futbolcu ‘geçmiş olsun’ mesajları paylaştı. aynı zamanda cepheli nesnel tüm taraftarlar da Omar’ın acısına ortak oldu. “Söz konusu sağlıksa acının rengi olmaz. Senin gözlerin görsün, biz bu sene şampiyonluk görmesek de olur” mesajları atıldı. Dün yapılan Omar Elabdellaoui’nin durumunun iyiye gittiğine yönelik izah etme biraz olsun yüreklere su serperken hemen herkesin dileği 29 yaşındaki futbolcunun şiddet günleri atlatması ve bir lahza önce yeşil sahalarda yerini alması…

CENGİZ: TEDBIR ALINMALI
Başkan Mustafa Cengiz de dün Omar’ı ziyaret ederek durumu hakkında veri aldı. Çıkışta açıklamada yer alan Cengiz, yardım olan herkese teşekkür ederek “Üzücü bir olay. Omar’ın morali iyi. Çocukları yanına olduğu için biraz da onları koruma amaçlı olmuş. Bu maddeler peynir ekmek gibi satılıyor. Devletimiz önlem almalı. Göz insanın en alıngan organıdır. İyiye gidiş var. Umut en hoş duygudur” ifadesini kullandı.

TERİM: DUYGUSALLAŞTIK
Omar’ı ziyaret eden Fatih Terim, talihsiz futbolcunun sporseverlerin dualarına ihtiyacı olduğunu belirterek şöyle konuştu: Hadise olduktan sonra da buradaydım. Büyük geçmiş olsun. Allah canını bağışlamış. Bizim fazla yük verdiğimiz bir oyuncumuz. Keza saha içinde ayrıca de saha haricen Omar bizim için fazla kıymetli. Kendisiyle tekrar görüştüm. Duygularımı ve düşüncelerimi aktardım. İkimiz de duygusallaştık. O yüzden dışarı çıktım.

KORONAVİRÜSÜ YENMİŞTİ
OMAR Galatasaray ailesine katılmıştı. Bu sezon 13 maça çıkarken başarılı futboluyla, formayı sırtına geçirkmiş ve herkesin beğenisini kazanmıştı. Geçtiğimiz günlerde kovid 19’u atlatarak azraile çalım atan futbolcunun bir kez daha sağlığına kavuşması herkesin dileği…

KOCA YÜREKLİ ADAM

Oğlunun, down sendromlu olması bir adım bile geri adım attırmadı.

Omar Elabdellaoui bir gözünü kaybetme tehlikesiyle aleyhinde karşıya… Sadece down sendromlu oğlu İbrahim’i yılbaşı gecesi misafir etmek için havai fişek patlatmaya çalışması yüzünden büyük risk altında… İbrahim, Ömer’in her şeyi… O Kadar ancak doğumdan önce yapılan testler sırasında doktorlar kendisine, “Oğlun down sendromuyla doğabilir. İstersen alabiliriz” dedi. Fakat Ömer, “Allah’ın dediği olur” dedi ve o gün bugündür onun mutluluğu için her şeyi yapıyor. Oğlu dünyaya geldinde de, “İbrahim doğduğunda dünyanın en güzel varlığı kollarımın arasındaydı” demişti.

KONUŞMAK KUVVET!

Omar’ın doktoru: Daha iyi durumda… Görme yetisi var fakat ileriki dönemde vaziyet nasıl olur onu bildirmek baskı.

PROF. Dr. Vedat Kaya, Omar’ın afiyet durumuyla ilgili, termal ve kimyasal bir travma yaşadığını ve ona göre bir tedavi uygulayacaklarını söyledi. Kaya, “Görme yetisi var fakat ileriki dönemdeki vaziyet nasıl olur onu anlatmak çok bağlayıcı olur. Göreceli olarak sol gözün diğerine kadar daha hasarlı… Futbola dönüş ile ilgili bir şey bildirmek şiddet olur. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan işlemlerle daha da iyi bir duruma geleceğini umuyoruz” dedi.

ESKİSİNDEN DAHA İYİ OLACAKSIN

Taraftarın sosyal medyada yazdığı duygusal mesajlardan bazıları:

Senin gözlerin görsün, biz bu sene üstünlük görmesek de olur. Umarım eskisinden daha iyi dönersin Omar @deaderbeder
Laf konusu sağlıksa acının rengi olmaz. İnşallah bir lahza önce sağlığına kavuşursun. @mehmet_fenerli1
Omar için bütün Fenerbahçeliler olarak her türlü desteği vermeye hazırız. @romandobrowskii
Kucağındaki meleklerin için eskisinden fazla daha iyi olacaksın #omarelabdellaoui @bulentuslu1903
Allah seni çocuklarına bağışlasın. Sen aslansın, fazla güçlüsün @Zehrasco
Sen çok hoş bir babasın, umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur, evlatlarınla kaldığınız yerden daha mutlu ve sağlıklı şekilde devam edersiniz. @RizeKartali53
Rabbim sağlıklı bir şekilde çocuklarını hoş bir şekilde görmeyi nasip etsin. @lkmkm
“Acı hissediyorsan canlısın, başkasının acısını hissediyorsan İNSANSIN…” Geçmiş olsun Güzel Yürekli Baba… @ferdiidemirr
İnşallah en ufak hasarla atlatır büyük geçmiş olsun. @souzajosef5
Dualarımızdasın Omar. Yeter ama görsün gözlerin. @1905sonbahari

HASTANEYE KOŞTULAR
Büyük bir kaza atlatan Omar Elabdellaoui’yi sarı-kırmızılılar bir lahza olsun yalnız bırakmadı. Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, teknik direktör Fatih Terim, tezgâhtar antrenörler, yönetimsel takım ve takım kaptanı Arda Turan olayı duyar duymaz hastaneye bu vesileyle hastanede durumuyla ilgili gelecek haberi beklediler.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat