Nihat Özdemir tarih verdi! Seyircili maçlar…

Nihat Özdemir tarih verdi! Seyircili maçlar…

Nihat Özdemir tarih verdi! Seyircili maçlar...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Bodrumspor’u ziyaret etti. Takımın idmanını izleyen ve futbolcular ile teknik ekibin yeni yılını kutlayan Nihat Özdemir, açıklamalarda bulundu.

TARAFTARLAR STADLARA NE VAKIT DÖNECEK?

Özdemir, pandemi şartlarının yerinde olması halinde seyircilere kavuşmayı planladıklarını belirterek, “İnşallah gelecek aşılarla, bu pandemi olayını geride bırakacağımız yıl olur. Pandemiyi geride bırakırsak ana hedefimiz olan taraftarlarımızı tribünlerde bakmak istiyoruz. Çünkü tribünlerde seyirci olmadığı zaman maçlar güzelliğine kavuşamıyor. Oyuncular motive olmuyor. Hakemlerin bile seyircisiz maç oynamaktan nedeniyle sıkıntıları var. Pandemi şartları yerinde olursa mart ayından daha sonra bizim belli başlı hedefimiz liglerimize seyircili olarak devam etmek olacak” diye konuştu.

ÖZDEMİR’DEN YAYINCI KURULUŞ AÇIKLAMASI

Yayıncı kuruluştan ödemelerin alındığını müjdeleyen Başkan Özdemir, “Yayıncı kuruluş Türk futboluna büyük destekler verdi. Bu sene 4. sözleşme dönemimizi yaşıyoruz. 2021-2022’de de son anlaşma yılımız olacak. beIN Sports Türk futboluna büyük yatırımlar yaptı. Dünyada yaşanan bu pandemi yayıncı kuruluşa da büyük sıkıntılar yaşattı. 5 avuç içi yakın yapılan görüşmeler sonunda 30 Aralık günü anlaşmalarımızı imzalandı. Elde edilen ödemeleri, kulüplerimizin hesaplarına 30 Aralık’ta saat 11 gibi havalemizi yaptık. Önümüzde aktarma dönemi var. Kulüplerin en çok paraya ihtiyaç olduğu dönemde hesaplarına parayı yatırdık. beIN Sports ile uzun yıllar kastetmek istiyoruz. Görüşmelerimiz de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“LİGLERİ 16 MAYIS’TA BİTİRMEK İSTİYORUZ”
16 Mayıs itibariyle ligleri tamamlamak istediklerini gösteren Başkan Özdemir, “Bir kulüpte 14 futbolcu kalıncaya kadar herhangi bir şekilde maçların ertelenmesi söz konusu değildi. 14’ten aşağıya düşüğü süre maçları erteliyorduk. Birçok maçı da erteledik. Ertelenen maçları da Ocak ayında son vermek istiyoruz..

İkinci yarıya başlarken bazı prensipler koyduk. 14 olan sayı 9’a düşünceye kadar durdurma olmayacak. Bir takımda 9 oyuncu varsa çıkıp maçını oynayabilecek. Oyuncu sayısını da arttırdık ve altyapıdan oyuncu ekleme şansı verdik. Eğer bunları yerine getiremezse, o takımı hükmen mağlup bildiri edip yolumuza devam edeceğiz. Başka türlü bu ligleri tamamlama şansımız yok. 16 Mayıs itibariyle Türkiye’de tüm ligleri tamamlamak istiyoruz. Çünkü ulusal ekip toplanacak. Milli Takımımız, 11-12 Haziran gibi Avrupa Şampiyonası’nda çaba edecek. Ben ümit ediyorum ancak hiçbir maçta hükmen mağlubiyet olmayacak, cümbür cemaat çıkıp maçını oynayacak” şeklinde konuştu.

Başkan Özdemir, pandemide seyircisiz oynanan maçların rövanşlarında seyirci olması durumunda bir haksızlık oluşup oluşmayacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Bütün seyirci kapasitesi ile maçları oynamayı düşünemiyoruz. Yüzde 20 mi 30 mu olur ona Afiyet Bakanlığımızla yapacağımız görüşmeler sonunda karar vereceğiz. Hiçbir kulüp, ‘İlk maç seyircisizdi bu maç da seyircisiz oynansın’ gibi bir fikir ile gelmeyecektir. Çünkü futbol seyirci ile hoş oluyor.”.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 133 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat