Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar müsade vermedi

Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar müsade vermedi

Motosikletini satıp abisini evlendirecekti, hırsızlar müsade vermedi

Olay, Çırpıcı Mahallesi’nde saat 05.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya tarafından, sokağa giren 2 kişi Serbest Gültekin’in evinin önünde kilitli duran 60 bin TL değerindeki motosikleti gözüne kestirdi. Şüphelilerden biri motosikletin kilidini kesti. O sırada etrafı kolaçan eden diğer kesin olmayan kilidi kırılan motosikleti iterek durum yerinden uzaklaştırdı. Olayı polis ekiplerine belirten Serbest Gültekin, motosikletinin bulunmasını bekliyor.

Hırsızlık hatıra kamerada

Cadde içerisinde bulunan bir dükkanın emniyet kamerası olay anını saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde şüphelilerin etrafı kolaçan ettiği görülüyor. Motosikletin demirliklere yan olduğu kilidi kıran şüpheliler motosikleti iterek uzaklaşıyor.

“Motosikletle gelmişlerdi”

Motosikletin sahibi Hür Gültekin olay üzerine, “İki kişilerdi. Sabah saat 5.30 sıralarında geldiler. Bir kişi köşede bekliyordu. Öteki kişi motorun kilidini kesiyordu. Kesildikten daha sonra kesen kişi o bölgeden ayrılıyordu. Köşede bekleyen kişi motoru alıp kilidi zaten kırılmış şekilde götürmeye çalışıyordu. Kilidi kesen birey köşede bekliyordu. Motosikletle gelmişlerdi. Motosiklete binip arkadaşına destek edip gittiler. Diğer gördüğümüz bir şey değil. Kamera kayıtları bu değin gösteriyordu” dedi.

“5 dakika içinde motoru alıp gidiyorlar”

Olayı emniyet kameralarından izleyen Gültekin, “Direksiyon kilidini de kırıyorlar. İttirerek götürüyorlar. Zaten köşeyi döndükten sonradan kamera kaydı bulamıyoruz. Yüzleri de kapalı. Kask var kafalarında. Yüzleri de maskeli. Gizli bir şekilde gidip geliyorlar. 5 dakika içinde motoru alıp gidiyorlar. Bu kadar gizli bir şekilde geliyorlar. Kameranın altından da geçiyorlar” biçiminde konuştu.

“60 bin liraydı”

Motosikletin değeri hakkında konuşan Gültekin, “60 bin liraydı. Ben motosikletli kuryeyim. 7-8 senedir çalışıyorum. Aileme yardım olmaya çalışıyorum. O motoru elde etmek için tüm servetimi onun üstüne dökmüştüm. Yapabileceğimiz en fazla oydu. Minimum ücretle çalışan insanlarız. Alım-satım yapacaktım. 2-3 kuruş üzerine gelir de belki yükselir diye” düşündük.

“Abimi evlendirmeyi düşünüyorduk”

Motosikletin parasıyla abisini evlendirmeyi düşündüğünü söyleyen Gültekin, “Abimin evlendirme masrafı da çıkar dedik. Abimi evlendirmeyi düşünüyorduk. Abimi evlendirmekte nasip olmayacak galiba. İş bulmuştuk. Motosikletim çalındı diye yeni bir işe başlayacaktım. Adam ‘Gelme’ dedi. ‘İlk yeniden böyle yapıyorsan hiç gelme’ dedi. İşimden de oldum. İş de bulamayacağım. Zaten şiddet bulmuştum” diyerek mağduriyetini ifade etti.

Caner Sönmez – Halil Enes Sucu
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 5 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 09 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: