Mesut Bakkal: Galibiyetimiz keza beni hem de camiayı mutlu etti

Mesut Bakkal: Galibiyetimiz keza beni hem de camiayı mutlu etti

Mesut Bakkal: Galibiyetimiz keza beni hem de camiayı mutlu etti

3-1’lik Yeni Malatyaspor galibiyeti sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan BB Erzurumspor’un Teknik Direktörü Mesut Bakkal, oyun ve kazanılan başarı anlamında çok artı şey söylemenin bir anlamı olmadığını düşündüğünü belirterek, “Çünkü 3 gündür Erzurumspor’un başındayım” dedi.

Takımın başında sadece bir antrenmana çıkma fırsatı bulduğunu ifade eden Bakkal, “Takımı ola ki mental olarak hazırlamaya çalıştım, yani konuşmayla ola ki de teoride hazırlamaya çalıştık. Yeni Malatyaspor’un nasıl oynadığını biliyorduk, önde fazla nitelikli bazı. Onları da başarılarından nedeniyle kutluyorum iyi gidiyorlar. Önde zorlama ile pozisyon bulduklarını biliyorduk, Adem, Tetteh, Kubilay gibi fantastik önde bir dörtlüsü vardı. Çıkarken pas yapmaya çalıştık, eğer pasla çıkarsak, rakibinin önde baskısı bize sonuç verir dedik. Birebir oynadık. Orta sahada 2 birey oynadıklarını biliyorduk, biz üçledik bir fazla duruma geçtik. Böyle olunca da ataklarda sadece uzak paslarla bize tehlikeli olmaya çalıştılar. İki stoperim durumdaydı, böyle olunca gittikçe biz birazcık daha öne çıkmaya başladık. Kalecimizin erken sakatlanması sonrası oyuna giren genç bir kalecimizdi, birazcık tedirgin olduysak da maç boyunda duruşu takdir topladı. 1-1’den sonra 2-1’i erken bulduk ardından 3-1’i bulduk” şeklinde konuştu.

Ligde uzun süredir başarı alamayan Erzurumspor’un bugün gösterdiği direncin daha fazlasını yapabilecek bir kaliteye sahip olduğunu açıklayan Mesut Bakkal, “12 puan yaptık, şu anda maç maç gidiyoruz. Devreye değin toplayabildiğimiz değin puan toplayacağız. Sonra fazla bilinçli ve olumlu hareket edip ikinci yarıya başlamak istiyoruz, galibiyetimiz camiaya uğurlu osun. İyi bir galibiyetle açtırmak beni mutlu etti hem de camiayı mutlu ettiğini düşünüyorum. İnşallah bu özverili oyunun devamının geleceğini düşünüyorum” dedi.

Bir basın mensubunun ‘Erzurumspor’da hedefiniz nedir’ sorusuna da yanıt veren Bakkal, “Ilk Kez geldiğim noktada baya huzursuz bir dönem, lakin kulüp yapısı olarak camia olarak hakikaten bazı şeyleri halletmiş durumdalar. Bulunduğu yeri hak etmeyen bir camia, kulüp yapısı olarak, işleyiş olarak, uyum olarak daha iyi yerleri adalet eden bir takım kendimce. Birinci vazifem ligde takımı yukarı hariç tutmak, kayda değer olan bu sene istikrarlı gidip üstteki sıralar da yerleşmek istiyoruz. Gerçekten kuvvet bir lig yaşıyoruz sizin de bildiğiniz gibi. Konuşmak için henüz çok erken ama İnşallah bir takım şeyler çok güzel olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

Mesut Bakkal BB. Erzurumspor’un başında birincil idmanına çıktı

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat