‘Mahallemde diğer sancak istemiyorum’ dedi, yaptığıyla hayrete düşürdü

‘Mahallemde diğer sancak istemiyorum’ dedi, yaptığıyla hayrete düşürdü

'Mahallemde diğer sancak istemiyorum' dedi, yaptığıyla hayrete düşürdü

Edinilen bilgilere kadar durum, kent merkezi Atatürk caddesi üzerinde meydana geldi. L.K. isimli bayan sokak üzerindeki meslek yerlerinde asılı olan Azerbaycan bayraklarını indirdi. Esnaflar, bayrakları indiren kadına karşı çıktı ve durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, veri almak için L.K. isimli kadınla diyaloğa girdi. Kadının diyalog sırasında ‘mahallemde istemiyorum’ ve ‘Bayrağımın yanına bayrak olamaz’ demesiyse uyarı çekti.

Kadın, durum yerine gelen gazetecilere çantasıyla saldırarak hakaret etti. İşyeri sahiplerinin ve kadının karşılıklı davacı olması üzerine L.K. ifadesi içerlemek üzere polis merkezine götürüldü. Kadının iş yerlerinde bulunan Azerbaycan bayraklarını indirmesiyse güvenlik kameralarına yansıdı.

Esnaf Ömer Faruk Çınargil, bayrakları indiren kadından şikayetçi olacağını belirterek, “Çocuklarıma ait işyerine geldiğimde, iş yerindeki bayrakları söktüklerini söylediler. Haricen çıktığımda önce Türk bayrağımıza baktım, bayrağımızın yerinde olduğunu gördüm lakin Azerbaycan bayrağının uygun olmadığını fark ettim. Kafamı çevirdiğimde bir bayan efendinin bayrakları alıp, aleyhinde dükkana doğru hararetli bir şekilde yürüdüğünü gördüm. Alt dükkandaki bayrağı da indirdiğini gördüm. Elinden aldım bayrağı ve ‘senin bu bayrakla problemin nedir’ dedim.

Kadın, ‘ben bir tane Devlet tanıyorum, Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyorum. Diğer devlet de diğer sancak da tanımıyorum’ dedi. Bizim dükkanımızda ki bayrakları sökemeyeceğini söyledim. Bizim bayrağımızla birlikte topladığı bütün bayrakları çöpe attığını fark ettim. Bayrakları topladım, dükkanımıza getirdim. Bana hakaretlerde bulundu. Ben davacı oldum ve karakola gideceğim“ şeklinde konuştu.

Veysel Korkmaz – Mustafa Koçyiğit
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 131 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat