Kula’da çıkan yangında üç konut küle döndü

Kula’da çıkan yangında üç konut küle döndü

Kula’da çıkan yangında üç konut küle döndü

Yangın, saat 02.00 sıralarında Kula’ya bağlı kırsal Encekler Mahalle merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Aşkın Ercan, Çetin Helva ve Ünal Helva’ya ait bitişik üç evde hemen şimdi belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını görebilen mahalleli vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirirken, bir yandan da Aşkın Ercan, Çetin Helva ve Ünal Helva ait evlerin damlarında yer alan 15 büyük baş hayvanı tahliye ederek komşuların ahırlarına götürdü.

İlk müdahalenin vatandaşlar göre yapıldığı yangına, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne emrindeki Kula İtfaiye Amirliği ekiplerinin yanı sıra, Selendi, Köprübaşı ve Demirci ilçelerinden gelen itfaiye ekipleri de müdahale etti. Uzun uğraşlar sonucu yoklama altına alınan yangında, 3 ev neredeyse küle döndü. İtfaiye ekiplerinin yangın bölgesinde soğutma çalışmaları sürüyor.

öte taraftan dumandan etkilenen 3 yurttaş ve hayvanları kurtarmak için müdahale ederken ayağından yaralanan Ayniye Helva isimli yurttaş da acil servis ekipleri kadar olay uygun müdahale edilirken, dumandan etkilenen ev sahibi Çetin Helva Kula Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Dumandan etkilenen Helva’nın durumunun iyi olduğu öğrenilirken, jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Evlerden alevlerin yükseldiğini görür görmez önce 112’yi aradıklarını, daha sonra da mahalleli vatandaşlar ile birlikte yanan evlerin ahırlarında yer alan büyükbaş hayvanları mahalleli vatandaşların yardımıyla terhis ettiklerini dile getiren Rıza Korkmaz, Kula ve çevre ilçelerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahaleleri ile yangının denetleme altına alındığını söyledi. Mahalle halkı olarak büyük panik yaşadıklarını da gösteren Korkmaz, yangının çıkış sebebinin sobadan olabileceğini ifade etti.

Hasan Yiğen

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 3 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: