Kısıtlamada canice kesilen evsiz yurttaş Ankara’ya geldi

Kısıtlamada canice kesilen evsiz yurttaş Ankara’ya geldi

Kısıtlamada canice kesilen evsiz yurttaş Ankara’ya geldi

Korona virüs tedbirleri çerçevesinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Antalya’da gerçekleştirilen denetimler sırasında turistlere pasaport kontrolü yapıldığı sırada turistlerle beraber yolda yürüyen Ali Çiftlik Sahibi’yi durdurup kimliğini denetçi polis ekiplerinin “Neden dışarıdasın?” sorusu üzerine kısıtlama olduğunu bildiğini ancak yatacak yerinin olmadığını, sokakta kaldığını bildiren Çiftlik Sahibi’ye kurallar gereği polis ekipleri göre cezai operasyon uygulanmıştı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, Antalya’da yaşanan olayla ilgili olarak sosyal ağ üzerinden bir izah etme yapılarak, “Polisimiz burada görevini yapıyor. Ancak bu olayın içeriğine kadar davranmamız gerekli geldiğini kabul ediyoruz. Ali Çiftlik Sahibi’yi her tarafta bulduk. Gerekli desteği ve barınmasını sağladık, helalleştik… Memleketine intikal ettireceğiz. Polis arkadaşımız da dertli. Düzeltir, özür dileriz” denilmişti.

Polis ekipleri göre Antalya’da kalacak yer tahsisi yapılan Çiftlik Sahibi, olayın ertesi günü otobüsle Antalya’dan Ankara’ya gönderildi. Burada Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı personeli göre karşılanan Çiftlik Sahibi, yetkili personelle birlikte araca binerek konaklama için Altındağ ilçesinde bulunan Ankara Valiliği Kimsesizler Misafirhanesi’ne yerleştirildi.

Antalya’ya meslek bulmak için gittiğini oysa iş bulamadığını söyleyen Çiftçi, “Orada bir sürü durum yaşadım. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden, memurlarımızdan Allah razı olsun çok muavin oldular. Polislerimiz beni aldıktan sonra huzurevine yerleştirdiler. Orada bir gece kaldım. daha sonra Ankara’ya geldim” diye konuştu.
Çiftçi, Antalya’da kalacak yerinin olmadığını, başka bir imkanının da olmadığını belirterek, cüzdanının çalındığını, bu yüzden sokakta kaldığını anlattı.

Kendisine cinayet kesilmesiyle ilgili olarak ise Çiftlik Sahibi, “Devletimizin memurları haklılardı. Sokaktasın, kısıtlama var. Cezayı kesmek onların görevleri” ifadelerini kullanarak, “Dıştan kaldığımız için de mecburen cezamızı yedik” şeklinde konuştu.

Çiftçi’nin misafirhanede bütün ihtiyaçları karşılanacak.

Mevlüt Hasgül – Bayram Türüdü

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 122 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 27 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat