Kılıçdaroğlu’ndan gülünç ‘Türkçe Ezan’ açıklaması! Hükümeti suçladı…

Kılıçdaroğlu’ndan gülünç ‘Türkçe Ezan’ açıklaması! Hükümeti suçladı…

Kılıçdaroğlu'ndan gülünç 'Türkçe Ezan' açıklaması! Hükümeti suçladı...

Ankara’da gazetecilerle bir araya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Şeb-i Aruz etkinliğiyle başlayan Türkçe ezan tartışmasıyla ilgili soruyu yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun onayı olan bir programda “Türkçe ezan okunması” sonrası gelen tepkiler, CHP lideri kadar, “hükümetin gündem değiştirme çabası” olarak yorumlandı. Kılıçdaroğlu bir öteki “Uyuşturucudan ödenti alınsın” skandalını ise sürdürmeye devam etti.

 

TÜRKÇE EZAN TARTIŞMASINDA HÜKÜMETİ SUÇLADI!

CHP Lideri’ne İstanbul Büyüksehir Belediyesi’nin Şebi Aruz etkinliğiyle başlayan Türkçe ezan tartışması da soruldu.

 

Ezan bugünkü okuma şekli ve diliyle evrensel ayla geldi. Tartışmasını içten bulmam. Gündeme getirilmesinin nedeni iktidar göre gündem başkalaşmak.

‘UYUŞTURUCUDAN VERGİ’ POLEMİĞİ

Ücret Usul Kanunu’nun 9. Maddesi; bir gelirin konusu kabahat teşkil etse dahi vergilendirilmesi gerekir diyor. Diğer yana 2006’da kurumlar kanunu vergisinde değişim yapılarak aidat cennetlerindeki paraların Türkiye’ye getirilmesi halinde yüzde 30 vergilendirileceği düzenlemesi getirildi. Uygulanması için Cumhurbaşkanlığınca kararname yayımlanması gerekiyor.

PANDEMİ SÜRECİ VE AŞI

Kemal Kılıçdaroğlu, DSÖ göre sıklıkla pandemi sürecini iyi yönettiği için misal ülke olarak gösterilen Türkiye’nin süreci fena yönettiğini iddia etti. Kılıçdaroğlu keza, aşı geliyor, gelirse elbette olacağız. Doktorlar ‘şu aşıyı ol’ derlerse olacağız.

Yedi Gündem

Abone Ol

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 148 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat