Karim Benzema Fransa’da mahkemeye sevk edildi!

Karim Benzema Fransa’da mahkemeye sevk edildi!

Karim Benzema Fransa'da mahkemeye sevk edildi!

Versailles Savcılığından yapılan açıklamada, Karim Benzema ve 4 kişinin laf konusu davada Versailles Canice Mahkemesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Benzema’nın avukatı Sylvain Cormier, yaptığı açıklamada, “Abuk Subuk” olarak nitelendirdiği bu karar nedeniyle şaşırmadıklarını ve müvekkiline karşın acımasız tutumu kınadığını söyledi.

Fransız futbolcu Benzema hakkında aralıksız şantaj soruşturması, Yunanistan’ın Olympiakos takımında oynayan “Mathieu Valbuena’nın mal varlığını gasp etme girişimi.” dahilinde yürütülüyor. Davada, özel hayatına ilişkin dar olarak çekilmiş bir videonun Valbuena’ya gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin avro istendiği öne sürülüyor.

Söz konusu suçlamalarla ilgili Karim Benzema ve öteki sanıklar aleyhine 5 Kasım 2015’te dava gevşemiş, Fransa Ulusal Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps da böylece Benzema’ya ulusal ekip kapısını kapatmıştı. Deschamps, Cezayir asıllı Müslüman futbolcuyu kadroya dahil etmemesinden nedeniyle, ırkçılık yaptığı eleştirilerine de maruz kalmıştı.

A. Madrid’li futbolcu Trippier’in cezası askıya alındı

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat