İtalya bunu konuşuyor! Muriqi ile ilgili flaş gerçek ortaya çıktı

İtalya bunu konuşuyor! Muriqi ile ilgili flaş gerçek ortaya çıktı

İtalya bunu konuşuyor! Muriqi ile ilgili flaş gerçek ortaya çıktı

Fenerbahçe’den rekor bir bonsevisle ayrılan ve İtalyan ekibi Lazio’nun yolunu tutan Vedat Muriqi, Çizme’de gündem oldu…

İtalya Serie A ekiplerinden Lazio’da 23 Aralık 2020 tarihinde Milan aleyhinde deplasmanda alınan 3-2’lik mağlubiyetin yankıları sürüyor.

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra az önce Lazio’da beklenen seviyeye ulaşamayan Vedat Muriqi’nin Milan maçının birincil yarısında skor 2-1 Lazio aleyhine iken Carlos Joaquin Correa’nın yerine oyuna dahil olması Çizme’de yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

NIÇIN VEDAT MURIQI OYUNA ALINDI?

Lazio Teknik Direktörü Simone Inzaghi’nin atak hattında yaptığı değişikliklerde birincil tercihi olan Felipe Caicedo’nun Milan maçında süre alamaması ve yerine Kosovalı forvetin hamle oyuncusu olarak erken dakikalarda sahaya sürülmesi ülkede gündem oldu.

Simone Inzaghi, Milan mücadelesinin gerisinde yaptığı açıklamada, Felipe Caicedo’nun yalnızca birkaç gün önce Napoli ile oynanan maça ilk 11’de başladığı için bitkin olduğunu öne sürerek Vedat Muriqi’yi tercih ettiğini söyledi.

YÖNETİMİN KARARI İDDİASI OLAY OLDU

Ekvadorlu oyuncu ise gecenin ilerleyen saatlerinde gazetecilere verdiği demeçte, kendisini iyi ve hazırlanmış hissettiğini ifade ederek hocası Simone Inzaghi’nin kendisiyle ilgili yaptığı “yorgundu” demecini taca çıkardı.

Hürriyet’in Il Messaggero’dan derlediği habere göre; Milan maçında Simone Inzaghi’nin Felipe Caicedo yerine Vedat Muriqi’yi oyuna sürmesi teknik heyetin yok kulüp yönetiminin kararıydı. Yönetimin, sportif kararlara doğrudan etki ettiği iddiası ülkede olay oldu.

Yaşananların arkasında Felipe Caicedo’nun Ocak ayında Lazio’dan ayrılarak kendisiyle uzun süredir ilgilenen Fiorentina’ya Patrick Cutrone’nin yerine aktarma olmaya sıcak baktığı kaydedildi.

Konuyla ilgili gazetede yer alan yayımcı görüşü şu şekilde: Felipe Caicedo süper bir yerine geçen kimse oyuncu olarak şimdiye değin kulübe fantastik katkılar sağladı. Dolayısıyla daha fazla vakit almayı yargı ediyor. Ancak sezon başında büyük bir yatırım yapılan Vedat Muriqi’nin de daha artı oynatılması tercihi kavranabilir bir yaklaşma.

GOL YA DA ASİSTİ YOK

Lazio kariyerinde Şampiyonlar Ligi ve Seria A elde etmek üzere iki kulvarda tam 10 devlete ait maça çıkan Vedat Muriqi, yeni takımında hemen şimdi gol veya asistle tanışamadı. Kosovalı golcü, transferinden bu yanan corona virüsü ve sakatlık gibi şanssızlıklarla uğraş ediyor.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 118 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 02 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat