İstanbul’da dev uyuşturucu operasyonu: 55 kilogram kubar ele geçirildi

İstanbul’da dev uyuşturucu operasyonu: 55 kilogram kubar ele geçirildi

İstanbul’da dev uyuşturucu operasyonu: 55 kilogram kubar ele geçirildi

İstanbul’da geçtiğimiz ay düzenledikleri başarılı operasyonla 100 kilogram uyuşturucu madde ele geçirerek zehir tacirlerine yaklaşık olarak göz açtırmayan Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başarılı bir operasyona daha imza attı. Uyuşturucuyla uğraş dahilinde çalışmalarına sürat kesmeden devam Bağcılar polisi, bir zaman önce 2 şahsın uyuşturucu madde imalatı yaptığı ve sattığı ihbarını aldı. İhbarı değerlendirerek günlerce bedensel ve teknik takip yapan polis, şahısların bulunduğu adreslere uyuşturucu madde depolandığını belirledi.

Bağcılar polisi uyuşturucuya göz açtırmıyor

Bunun üstüne hazırlıklarını tamamlayarak harekete geçen Bağcılar polisi, dün akşam saatlerinde Yeni Semt ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki iki adrese aynı zamanlı işlem düzenledi. Operasyonda adreslerdeki şüpheliler Mehmet Ö. (46) ve Mehmet Ali Y. (52) kıskıvrak yakalandı. Şüphelilerin etkisiz hale getirilmesinin arkasında Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evlerde detaylı bir şekilde arama yapmaya başladı. Yapılan aramalarda adresin çatı katına çıkan Bağcılar polisi, elini nereye attıysa az daha uyuşturucu fışkırdı.

55 kilogram toz kubar ele geçirildi

Çatıdaki yastık ve yorganların arasına gizlenmiş poşetlerin içerisine bakan polis ekipleri, satış hazır fazla miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Çatı katındaki aramaların ardındaki eş zamanlı olarak evde de aramalara devamlı Bağcılar polisi, evin dağıtılmış yerlerine poşetler içerisinde gizli satışa hazırlanmış 55 kilogram 435 gram toz kubar ele geçirdi. Aramaların arkasında uyuşturuculara polis ekipleri tarafından el konulurken, “ateşli silahlar kanunun muhalefet”, “uyuşturucu madde ticareti” ve “göçmen kaçakçılığı” gibi suçlarından emniyette kayıtları bulunan 2 kesin olmayan ise Bağcılar Asayiş Ofis Amirliğine götürüldü. Operasyon anı ise kameralara yansıdı.
Emniyette “uyuşturucu madde ticareti yerine getirmek ve karşılamak” suçundan adli işlemleri yapılan şüpheliler Mehmet Ö. ve Mehmet Ali Y. adliyeye sevk edildi.

Doğan Can Gözü Kara
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalım Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 6 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 09 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: