Hırvatistan’daki depremde can kaybı 5’e yükseldi

Hırvatistan’daki depremde can kaybı 5’e yükseldi

Hırvatistan’daki depremde can kaybı 5’e yükseldi

Hırvatistan’ın Petrinja kasabasında 6.3 büyüklüğünde zelzele meydan gelmiş, depremde ilk belirlemelere göre 12 yaşındaki bir kız çocuğunun hayatını kaybettiği bildirilmişti. Glina Belediye Başkanı Stjepan Kostanjevic Hırvat medyasına yaptığı açıklamada, Glina’da zelzele nedeni ile 4 kişinin öldüğünü bildirmesi üstüne depremdeki toplam can kaybı 5’e yükseldi.

Petrinja yakınlarındaki Sisak Ivedi Sıhhat Hizmetleri Başkanı Tomislav Fabijaniç ise yaptığı açıklamada,2’si ağır zarar görmüş olmak üzere 20 kişinin hastanede çare edildiğini aktardı. Depremde ayrıca bir anaokulunun da yıkıldığı ancak okulda kimsenin olmaması sonucu facianın eşiğinden dönüldüğü öğrenildi. Petrinja bölgesindeki huzurevlerinde de hasar meydana geldiği bildirildi.

Petrinja Belediye Başkanı Darinko Dumboviç Hırvat medyasına yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız öldü. Bu Hiroşima gibi şehrin yarısı bundan böyle yok” dedi.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. öte taraftan yer sarsıntısı, Hırvatistan’ın yanı sıra Bosna Hersek, Sırbistan, Almanya ve Slovenya’da da hissedildi. Slovenya, merkez üssünden 100 km uzaklıktaki tek nükleer enerji santralinin tedbir olarak kapattı.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 23 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 29 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat