Hıncal Uluç’tan olay sözler! “Eğer o golü Beşiktaş yeseydi…”

Hıncal Uluç’tan olay sözler! “Eğer o golü Beşiktaş yeseydi…”

Hıncal Uluç'tan olay sözler!

Türkiye Süper Ligi’nin nasıl dizayn edildiğini bir defa daha kanıtlayan o lahza!. Çizgi Hakemi orda.. Tam 1.5 dakika evire çevire bakan VAR orada.. Fakat top oyunda.. Ne var canım bir tacın lafı mı olur?.

O taçla Beşiktaş gol yese.. O taçla Beşiktaş kaptanı oyundan atılsaydı peki.. O süre sahadaki hakem ve VAR’daki ayni hakemler, ayni kararları verebilirler miydi bu ülkede, ana onu tartışın..

Hatayı yok, böylesi hatayı Fener, Galatasaray ve Beşiktaş aleyhine yapmayı bizim hakemlerin göze alıp alamayacaklarını tartışın belli başlı.. Maçaları sıkar mıydı?.

Sorun kusur yok.. Her hakem hata yapar.. Doğal.. Lakin büyükler aleyhine yaptılar mı, düdük astırırlar adama.. O zaman “Vur abalıya..” Lig böyle dizayn ediliyor işte.. Biz ahmaklar da her gece ekrana bakıyoruz, saf saf.. Şampiyonu bile muhakkak ligi izleyen ahmaklar olarak..

1. Fenerbahçe
2. Galatasaray
3. Beşiktaş
Peki, Süper Lig’de bu yıl sayıları 18’e meydana çıkan “MINIK” kulüpler ne?.
“Büyük Oyun”un figüranları..

3 otuz paraya, ezilerek, dövülerek büyüklere yem yapılan figüranlar..
Hani Yeşilçam filmlerinde Cüneyt Arkın’dan dayak yiyerek beş on lira yevmiye elde etmek için, Beyoğlu arka sokaklarındaki kafede bekleyen figüranlar var ya, onlar!.

Cümbür Cemaat, hatta Sivas’ın “Iddiaya Göre” hocası Rıza Çalımbay bile azarlamış, eleştirmiş, bu açık haksızlığa, bu milyonların gözü önünde alenen, resmi olarak işlenen cinayete seyirci kalınmasına isyan eden Sivas Kaptanı Hakan’ın başkaldırısını..

Kendisi laf edemez Rıza’nın.. Ederse, hani o Aboubakar’ın ölmüş anasına söven alçak linççiler Beşiktaş tarihinin en ünlüleri arasına adını yazar Rıza’yı pek bir çarmıha gererler ancak, Atom Karınca’nın bir gün Beşiktaş’a öğretmen olma hayalleri söner.. yeniden o kulübün kapısından adım atamaz..

İlk sanki baştan başa bütün bu rezillikler olurken, Rıza’yı kenarda gören oldu mu?.
Sinmiş, saklanmış Rıza’yı..
O zaman kim arayacak, o ligi tasarı edenler tarafından alenen, resmi olarak yenen Sivas’ın hakkını?. Minik kulüp, figüran kulüp Sivas’ın hakkını?.
O gecenin kahramanı Hakan’dır Beyler..
Bu aleni haksızlığa başkaldıran, Sivas’ın hakkını arayan Hakan!.

Başlıktaki lafı niye yazdım, anladınız nasıl olursa olsun..
Kurtuluş Ortaokulu son sınıfındayken bir gün Biyoloji Hocamız Salih Pala, adını sırf bu laf yüzünden unutmam, 1.90 basketçi boyu ile, kürsünün üzerine çıkmış ve tüm sınıfa haykırmıştı..
“Hakkını aramayan köpektir!.” Sivas’ın, ironiye bakın, dünyaca ünlü, dünyaca en kıymetlidir, Sivas’ın köpekleri, o Sivas’ın hakkını aradı işte Hakan..
Kendini feda ederek “Sivas’ın Kangal’ı varsa, Hakan’ı da var” dedi..
Ne oldu?. Kendi hocası ilk kez, benim medyam kuyrukta, yargı arayanı lanetledik, haksızlığı yapanları yok..
Sergen Efendi “Bir taç için o kıyamet kopar mı” demiş.. Vay be Sergen?.
Ne büyük söz!.

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 17 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat