Hayvanları çalınan kadının gözyaşları

Hayvanları çalınan kadının gözyaşları

Hayvanları çalınan kadının gözyaşları

Hırsızlık olayı, ilçeye yan Fatih Mahallesi’nde 2 ay önce yaşandı. Durmuş Almaz’a (48) ait ahırda yer alan 140 adet hayvandan 74’ü gece yarısı kimliği süresiz kişilerce çalındı. Hayvanların sahibi, durumu jandarmaya bildirdikten sonra ekipler egzersiz başlattı. Aradan geçen zamana karşı hayvanlarının bulunamadığını bildiren Almaz, tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunu ve hayvanlarının sigortalı olmasına rağmen sigorta şirketinden takviye alamadığını söyledi.

Hayvanlarının bulunmasını isteyen Almaz, “Benim başka bir kazanç kaynağım yok eşim hasta ve onunda yüzde 80 engelli raporu var. Evim ve tarlam da değil kalan da bu koyunlar. Takviye istiyoruz yetkililerden. Koşul sonrası adliye ve jandarmaya başvurduk. Bu hayvanları sigorta yaptırdım ama hiçbir şekilde yardım alamıyoruz” dedi.
Hayvanlarının çalındığını ağlayarak anlatan Durmuş Almaz’ın eşi Fatma Almaz ise “Ben akciğer hastasıyım ve çocuklarımızın eğitimini bile yaptıramıyorum. Bizim geçim kaynağımız koyunlardı ve erkek kuzusunu satıp onunla geçiniyordum onlar da gitti. Hayvanlarım bulunsun yardım istiyorum. Ben de zaten hastayım iki güne bir doktora gidiyorum” diye konuştu.
Jandarmanın hayvan hırsızlığı ile ilgili çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

Halil Ulubey
 

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur


Yazar: admin

Görüntüleme: 20 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 30 Aralık 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Mynet Sohbet Zurna Sohbet Geveze Sohbet Geveze Chat Mynet Chat Zurna Chat