Hatayspor’dan Munir açıklaması! “Bile Bile yapmadı”

Hatayspor’dan Munir açıklaması! “Bile Bile yapmadı”

Hatayspor’dan Munir açıklaması!

Kulüpten yapılan yazılmış açıklamada, kaleci Munir’in 44’üncü dakikada Gençlerbirliği oyuncusuna yerdeyken boğazına tekme attığı olayla ilgili, gündeme bu şekilde dile gelmekten endişe duyulduğu ifade edildi.

“MUNIR, HAREKETİ BİLEREK YAPMADI”
Kaleci Munir’in o pozisyonda hemencecik ayağa kalkıp kontra hamle yaratma çabasında olduğu açıklama edilen açıklamada, “Süper Lig’in 17’nci haftasında oynadığımız Gençlerbirliği maçında, geleneklerimizde ve kültürümüzde katiyen yeri olmayan, tarihimizde ilk defa karşılaştığımız bir durum yaşadık. Kalecimiz Munir Mohand Mohamedi’nin rakip oyuncuya yaptığı hareket, bir tam olarak Atakaş Hatayspor’umuzu derinden etkilemiş ve üzmüştür. Kalecimiz Munir’in temiz geçmişi, ekip içindeki uyumu ve dürüst ilerleyen ikili ilişkileri göz önüne alındığında, Munir’in bu hareketi mahsus yapmadığı anlaşılacaktır. Munir Mohand Mohamedi, yaptığı hareketin kasti olmadığını, hızlı bir şekilde kontra saldırı yaratabilme düşüncesi ile bir lahza önce ayağa kalkmaya çalıştığını, karşı taraf futbolcuyu son anda fark ettiğini ve ayağını geri çektiğini, profesyonel kariyeri her tarafında topu iki eliyle kavradığı pozisyonlarda yerden bu şekilde kalktığını görüntüleriyle birlikte savunmasında ifade etmiştir” denildi.

“SPOR KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİZ”
Hatayspor’un rakibine defalarca saygı duyduğu dile getirilen açıklamada, “Kulübümüz, kurulduğu yıldan itibaren Hatay şehrine uygu şekilde davranmış, rakibine tekrar tekrar saygı duymuş, centilmence uğraş etmiş ve bu ilkelerle spor kamuoyunun takdirini kazanmıştır. Atakaş Hatayspor olarak centilmenlik dışı herhangi bir olayın yaşanmaması için her türlü önlemi alacağımızı kamuoyuna bildirir, böyle bir olayla gündeme geldiğimiz için spor kamuoyundan özür dileriz” ifadelerine yer verildi.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat