Hasan Kartal: Galatasaray dersine iyi çalışsın

Hasan Kartal: Galatasaray dersine iyi çalışsın

Hasan Kartal: Galatasaray dersine iyi çalışsın

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu maçında Beşiktaş’a deplasmanda 1-0 mağlup olarak kupaya veda eden Çaykur Rizespor’da başkan Hasan Kartal müsabakanın gerisinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karşılaşmayla ilgili düşüncelerini söyleyerek sözlerine başlayan Kartal, “Kupaya artı alaka duymamız, bizim için zor olurdu. Lig daha manâlı. neticede hoş bir maçtı, iyi bir maçtı, Beşiktaş kazandı. İnşallah Beşiktaş daha iyi yerlere gider” ifadelerini kullandı.

“YAPILAN SÖZLEŞMENİN EN SON MADDESİNDE RİZESPOR’UN BİR YIL DAHA UZATMA HAKKI VAR”
Son dönemde kamuoyunu meşgul eden, UÇK’nın Oğulcan Çağlayan’a verdiği cezayla ilgili olarak yorum yapan Hasan Kartal, şöyle konuştu:
“Yapılan bir kontrat var. Yapılan sözleşmenin en son maddesinde Rizespor’un bir yıl daha uzatma hakkı var. Yasal olarak baktığınız zaman hiçbir problem değil bunda. Evvelden anlaşılan bir anlaşma ve karşılıklı imzalanmış. Biz bu çerçevede son gün sporcumuzla mülâkat opsiyonu kullandık. Bundan sonra natürel 6 maç kala sporcumuz karşı şekilde sözleşmeyi feshederek, Rizespor’un fazla huzursuz olduğu bir dönemde gitti. Bu çocuğun gidişi natürel etik olarak doğru değil. Sözleşme gereği yasal olarak hiç dürüst değil. Sözleşmenin maddesini istediğinizde size ibraz edebilirim. Konuyla ilgili konuşanlar sözleşmedeki maddeyi okusun. Sözleşmeyi okuyacaksınız. Sözleşmeye tarafından hareket etmek lüzum diye düşünüyorum.”

“HUKUKİ SÜREÇTE SONUCU NE OLURSA OLSUN ONA UYACAĞIZ”
Bundan sonraki sürecin yasal olduğunu dile getiren Hasan Kartal, “Hukuki süreçte sonucu ne olursa olsun ona uyacağız, aleyhinde çıkacak halimiz değil. Sanırım 1-2 ay içinde sonuçlanır, haklı olan taraf mutlaka kazanır. Fazla söyleyecek bir şey yok. İlgili merciler inceliyor, sonucu bekleyeceğiz” diye konuştu.

“ÖNCE DERSLERİNE İYİ ÇALIŞSINLAR, SONRADAN KONUŞSUNLAR”
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in Oğulcan Çağlayan konusu ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap veren Hasan Kartal, “O konuşmayı yapanlar, önce bir sözleşmenin son maddesini okusunlar. Son maddeyi okumadan kameraların karşısına çıkıp ‘Rizespor nasıl yaptı’ diyerek suçlayacak şekilde konuşmasınlar. Önce derslerini iyi çalışsınlar, sonra konuşsunlar. Ders çalışmadan konuşulursa sınıfta kalırlar. Biz iki kulübüz. Galatasaray, taraftarı olan güzide bir kulüp. Bu kulübü yönetenlerin iyice derslerine çalışması lüzumlu. Bizden bir doküman istediler de biz vermedik mi? ‘Rizespor, TFF ile şöyle yaptı’, ‘Nasıl yaptı bilemiyorum’, ‘Rizespor nasıl becerdi’ falan… Rizespor gereğini yapmıştır. Yapmasa mıydık? Biz Rizespor’un hakkını müdafaa etmek zorundayız, savunmazsak sonra gelen yöneticiler bizden hesap sormaz mı? Biz gerekeni yaptık” diyerek sözlerini noktaladı.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 4 defa

Kategori: Mynet Spor

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: