Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: Berat’ın Trabzonspor’a transferi kendi tercihiydi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: Berat’ın Trabzonspor’a transferi kendi tercihiydi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan: Berat'ın Trabzonspor'a transferi kendi tercihiydi

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, 3-1 kazandıkları Hatayspor maçının arkasında konuştu. Galibiyetin önemine değinen Kaplan, “19 puan yaptık, bu ayrıca bizi mutlu etti. Ligimizin iyi takımlarından birini yendik. Fazla kayda değer bir başarı aldık.” dedi.

Penaltı kararlarının içten olduğunu dile getiren Kaplan, “İyi bir maç yönettiler, tebrik ediyorum. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Başarı camiamıza, başkanımıza armağanımız olsun. Bu, 2021 yılındaki ilk galibiyetimiz oldu.” diye konuştu.

Kaplan, ekip içerisinde birlik birliktelik ortamının bulunduğuna muhabere ederek, “Bu birlik beraberliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Özellikle bazı oyuncularımızın performansı bizi daha da mutlu ediyor. İnşallah bundan sonra daha iyi bir Gençlerbirliği izlettiririz. Pandemi ve Berat’ın (Ayberk Özdemir) gitmesinden dolayı orta sahada bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Oysa oyuncu arkadaşlarımız bunu yaptıkları güzel işlerle kapatıyorlar. Üreten bir Gençlerbirliği vardı. 3 gol, 3 puan bizi keza mutlu etti.” biçiminde konuştu.

“BERAT’IN KENDİ TERCİHİYDİ”
Patent Ayberk Özdemir’in Trabzonspor’a transferiyle ilgili Kaplan, “Berat çok karakterli, çok da iyi bir oyuncu. Gençlerbirliği için bir değerdi lakin onun gibi değerler yine elimizde var. İki tarafa da bahtı açık olsun. Gençlerbirliği’nden daha önce de böyle genç oyuncular çıktı, büyük takımlara gitti. Patent’ın Trabzonspor tercihi, kendi tercihiydi. İsteyen diğer kulüplerimiz de vardı. Bir an önce Berat’ın yerini kapatmak istiyoruz. asgari 3 takviye gerçekleştirmek istiyoruz. Üçüncü, ikinci bölge ve kenar oyuncusu düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaplan, Ayite’nin oyundan çıkarken tepki göstermesine ilişkin soru üzerine “Geçen hafta sakatlığı vardı, Rize’ye götürememiştik. Maç öncesi de onunla konuşmuştum, ’70’e dek idare et.’ dedik. O da iyi oynadı. Sonrasında bir yorgunluk bindi. İster istemez hangi oyuncuyu oyundan çıkarırsan…. Bir stres yaptı. Biz ona saygı duyuyoruz. Öpüştük, aramızda herhangi bir problem değil. Tüm oyuncular bizim oyuncularımız. Girenin çıkanın birbirine hürmet duyacağı bir etraf yaratmak istiyoruz. Elimizdeki genç ve tecrübeli oyuncularla iyi bir takım yarattığımızı düşünüyoruz. İyi bir aileyiz.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat