Gaziantep FK’dan Sumudica açıklaması! Hocamızın talebi…

Gaziantep FK’dan Sumudica açıklaması! Hocamızın talebi…

Gaziantep FK'dan Sumudica açıklaması! Hocamızın talebi...

Bu sezon aldığı üst üste galibiyetlerle Süper Lig’e damga vuran Gaziantep FK’da teknik direktör Sumudica’nın sözleşmesi sezon sonu bitecek. Takımdaki geleceği merak edilen Rumen çalıştırıcının son durumuyla ilgili kırmızı-siyahlı ekibin başkanı Mehmet Büyükekşi’den talimat geldi.

“BAŞARININ NEDENİ İSTİKRAR, BİRLİK VE BERABERLİK”
Gaziantep Futbol Kulübü’ndeki başarının nedeninin kararlılık olduğunu dile getiren Büyükekşi, “Doğrusu geçen sezondan bahsetmek lazım. Pandemiden sonra başlayan ligde oynanan 8 maçta yenilmeyen tek takımız. Bir kararlılık oluşturmuştuk. Biz yönetime geldikten sonra da hocamız Sumudica ile istikrarın devam etmesi için sözleşmeyi bir yıl uzattık. Geçen sezonki takımdan çok değiştirme yapmadan kadromuzu koruduk. Yetersiz bulduğumuz noktalara transferler yaptık. Bu sezon ilk maçımızda Galatasaray’a aleyhinde mağlup olduk, sonraki 13 maçta mağlubiyet yüzü görmedik. 2020 yılında iç sahada da sadece Fenerbahçe’ye kaybettik. Bu tek kişinin başarısı yok. yönetim kurulu, teknik ekibin, futbolcuların, profesyonel çalışanların, masörün, malzemecinin, doktorun el ele vererek Gaziantep Futbol Kulübü’nün ileri taşımak için yaptığı bir ekip çalışması. Hiçbir başarı tesadüf yok. Gaziantep Futbol Kulübü’nün Gaziantep’e katkı layık vermesi gerekli. Katma değeri de arttırmanın 4 maddesi var. İnovasyon, Ar-Ge, tasarım ve marka. Bunun için de en önemlisi marka değeri. Gaziantep de bir marka. Gaziantep ihracat yapan 6’ncı büyükşehir. Sanayisi, gastronomisiyle, turizmi ile manâlı bir şehir. Biz de Gaziantep’in tanıtımına ayrıca yurt içi, hem de yurt dışarıya katkı maddesi belirlemek istiyoruz. Emin bir başarı da elde ettik oysa önemli olan sürdürülebilir bir başarı. Geçen sezon maçlarımızı 8-10 bin arası ortalaması ile oynuyorduk. Şu an tek eksiğimiz taraftar. Onlarla maçlar fazla daha güzel oluyor. Pandemi dönemi olmasaydı bu başarılarla birlikte 15-20 bin taraftar ortalamasıyla maçlarımızı oynayabilirdik. Pandemi sonrası yüksek katılımla onları maçlara ağırlama ediyoruz. Bu geldiğimiz başarıda Gaziantep Valimiz, belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız, oda başkanlarımız var. Bize büyük bir takviye sağlıyorlar” diye konuştu.

“Süper Lig dünyanın en iyi liglerinden biri”

“HOCAMIZ SUMUDICA İLE SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”
Ocak ayında teknik direktör Marius Sumudica ile yeni sözleşme üstüne görüşeceklerini dile getiren Büyükekşi, “Hocamız Sumudica’nın sözleşmesini bir yıl uzatmıştık ve Haziran ayına dek süren sözleşmesi var. Nisan ya da Mayıs ayında yeni sözleşme için karar veririz diye düşünmüştüm. Hocamızın da ‘Gaziantep ile bütünleştim, Gaziantep’te çok mutluyum’ ve ‘Gaziantep’te kalmak istiyorum’ talebi var. Biz de bu talebi göz ardı etmeyeceğiz. Yılbaşından daha sonra Ocak ayında Sumudica ile görüşeceğiz. Zorunlu zemin ve koşullar oluşursa hocamızla sürdürmek istiyoruz. Kayda Değer olan iki tarafın da bir yerde buluşabilmesi. Galibiyet istikrarla gelir. İstikrar ve güven çok kayda değer. Hocamız futbolculara, futbolcularımız da hocaya güveniyor. Biz de hocamıza güveniyoruz ve inşallah güzel bir netice alırız” şeklinde konuştu.

“SUMUDICA TÜRK PASAPORTU İSTİYORDU VE ONUN İÇİN VATANDAŞLIK BAŞVURUSU YAPTIK”
Sumudica’nın Türk pasaportu istemesi üstüne başvuruda bulunduklarını söyleyen Büyükekşi, “Sumudica uzun zamandır Türk pasaportu elde etmek istemişti. Onun için de Türk vatandaşı olması gerekiyor. Biz de bu isteği Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile görüştük. Bu talebi olumlu buldular. İçişleri Bakanlığı ile de görüşüldü ve bize uygulama yapmamızı önerdiler. Geçen hafta da tatbik yapıldı. Bundan daha sonra bürokrasinin ne zaman sonuçlanacağı bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Transfer kazanı kaynıyor! O yıldızlar ücretsiz

“HEDEF LİGDE İLK 5 VE AVRUPA KUPASI”
Geçen sezon Süper Lig’deki birincil sezonlarında hedefi ilk 10 koyduklarına, bu sene ise Avrupa kupaları için uğraş ettiklerine şive yapan Büyükekşi, “Geçen sezon hedefimiz ilk 10’du ve bunu başardık. Ligi 8’inci bitirdik ve hedefimize ulaştık. Bu sezon da mevcut kadro ve yeni transferlerimiz ilk 10 hedefi için bonus istek etti, ancak kabul etmedik. Bizim için bu sene galibiyet ligde ilk 5’te edinmek. Keza Avrupa kupaları veya Türkiye Kupası için galibiyet primi koyduk. Sezon başı hocamızla da konuştuk ve ligde ilk 5 ve Avrupa kupaları hedefi koyduk. Şimdiye dek belirli bir programda ilerledik. Her maç gol atan bir takımız ve 13 maçtır yenilmiyoruz. Manâlı olan da istikrar” biçiminde konuştu.

“HOCAMIZ DEVRE ARASI TRANSFER İSTEMEDİ”
Devre aralarında yalnızca fırsat transferi yapabileceklerini söyleyen Büyükekşi, “Sumudica hocamız devre arasında aktarma istemedi. Bir fırsat transferi olursa, Türk oyunculardan bir fırsat çıkarsa olabilir ama yabancı kontenjanımız da doymuş. bu nedenle aktarma düşünmüyoruz” açıklamasında bulundu.

“VAR KARARLARI HER TAKIM İÇİN AYNI OLMALI”
Video Tezgâhtar Hakem Sistemi’nin (VAR) kayda değer olduğunu ancak aynı pozisyonlarda ayrı kararlar çıktığını söyleyen Büyükekşi, “VAR ile ilgili biz geçen sene Mecnun Otyakmaz başkanın söylediği gibi her zaman hasar gördük. 10 birey Malatyaspor’a aleyhinde 2-1 üstünken yediğimiz golde bize göre faul olmasına rağmen gol verildi ve maç 2-2 bitti. 2 puan bıraktık. VAR kararlarını yeknesak (monoton) ışık halkası getirmemiz gerekli. Beşiktaş maçında faul nedeniyle gol iptal oldu. Bizim maçımızda ise VAR’ın uyarısına karşın hakem golü verdi. O yüzden kararların monoton olması lazım. Ofsayttan gollerde ve penaltılarda büyük faydası var. Her takım için benzer karar alınırsa takımlar da VAR’a hürmet gösterir” dedi.

Artist yazardan 3 hakeme olay sözler! “Böylelerini sahaya sokmayacaksın”

“YABANCI HAKEME SICAK BAKMIYORUM”
Hakem tartışmalarında gündeme gelen ‘maçları yabancı hakemler yönetsin’ fikrine negatif baktığını söyleyen Büyükekşi, “Tanıdık Olmayan hakeme sıcak bakmıyorum. Türkiye’nin kayda değer miktarda cari açığı var ve diğer taraftan yabancı hakemle birlikte ödenecek döviz artışını yanlış buluyorum. Ülkemizin FIFA hakemleri var ve onların da imajına negatif katkı maddesi vermiş oluruz. ‘Kendi hakemlerine güvenmiyorlar, Türk hakemleri yurt açık havada nasıl maç yönetiyor’ gibi bir sezgi oluşur. Tümü yok lakin bir takım hakemlerimiz formsuz. Atamalar, hakemlerin performanslarını gözlemleyerek yapılırsa daha dürüst olur. Genç hakemlere atama verilmesini saygıyla karşılıyorum” diye konuştu.

“KULÜPLER BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”
Kulüpler Birliği’nde yaşanacak başkanlık değişimini de değerlendiren Büyükekşi, “Mehmet Sepil, Kulüpler Birliği Başkanlığı görevini ele vermek istiyor ve bunu da dile getirdi. Hangi başkanda hafıza birliği oluşursa onu destekleriz. Tüm kulüp başkanlarımız bu görevi yapmaya muktedir. Böyle bir teklif bana geldi oysa kabul etmedim. Tekrar teklif gelirse kabul etmeyi düşünmüyorum” dedi.

“LİGDE HİÇBİR NETICE SÜRPRİZ DEĞİL”
Çok çekişmeli bir lig oynandığını söyleyen Büyükekşi, “Yalnızca biz değil Fatih Karagümrük ve Hatayspor da bu sene Süper Lig’e çıkmasına rağmen başarılı. Yeni çıkan takımlar birincil yıllarında büyük galibiyet gösteremezdi ama bu sene bu kırıldı. Ligin büyük takımlarına bakılırsa onlar da iyi transferler yaptılar. İlk 5 sırada 3 büyük ekip var. Rekabetçi bir şampiyonluk yarışı olacak. Başakşehir ve Trabzonspor’un da iyi kadroları var. Her maç zor. Lig sonuncusu takım lideri yenebiliyor. Ligde hiçbir sonuç sürpriz yok” ifadelerini kullandı.

Sumudica’dan Türk vatandaşlığı başvurusu!

“OYUNCULARIMIZA GELEN TEKLİFLERİ KABUL ETMEYECEĞİZ”
Takımdan hiçbir oyuncuyu göndermek istemediklerini dile getiren Büyükekşi, “Takımımızı karışıklığa itmek istemiyoruz. Galibiyet istikrarla kazanç. Bize galibiyet karşılayan oyuncularımızla sürdürmek istiyoruz. Önerge gelse de kabul etmeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“GAZİANTEP’E YAKIŞIR BİR TAKIM İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ”
2021 yılında Gaziantep’in kurtuluşunun 100’üncü yılı olacağı için futbolda da başarı beklediklerini söyleyen Büyükekşi, “Gaziantep FK’nın başarılarını Gaziantep halkına hediye ediyorum. 25 Aralık Gaziantep’in kurtuluş günü. Geçen hafta bu özel günün 99’uncu yılını kutladık. 2021 yılında da 100’üncü yılını kutlayacağız. Manâlı etkinlikler olacak. Biz de bu yüzden formamızın ardındaki Gaziantep yazısını taşıyoruz. Gaziantep için ‘Gazi’ unvanı fazla önemli. Atatürk’ün Gazianteplilerle ilgili fazla güzel bir sözü var; ‘Ben nasıl Gazianteplileri gözlerinden öpmem, onlar sadece Gaziantep’i değil tüm Türkiye’yi kurtardılar.’ Bizler de Gaziantepli atalarımızın torunları olarak onlara uygu bir kulüp edinmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

“YENİ YILDA FUTBOL İÇİN FAIR PLAY DİLİYORUM”
Büyükekşi, yeni yılda futbol için Fair Play vurgusu yaparken, “2021 yılının bütün Türkiye’ye, dünyaya hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca Türkiye’nin, hem de dünyanın bu koronavirüs belasından kurtulmasını diliyorum. 2021 yılının huzur, sıhhat, sevinç, barıştırma ve futbola da Fair-Play getirmesini diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat