Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica’dan yeni tanımlama: Şakaydı!

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica’dan yeni tanımlama: Şakaydı!

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica'dan yeni tanımlama: Şakaydı!

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, kulübe destekte bulunmak namına eşinden para isteyeceğine ilişkin açıklamalarının ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir şaka olduğunu belirterek, mevcut sözleşmesini tamamlamak istediğini ve anlaşma görüşmelerine de açık olduğunu bildirdi.

Sumudica, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep ailesine karşı daima büyük bir bağı olduğunu, sözleşmesinin bitmesine 4 ay kaldığını ifade etti. Kontrat konusunda görüşmeye her zaman açık olduğunu aktaran Rumen teknik adam, şöyle devam etti:

Son günler, benim için doğrusu çok zordu. Ola Ki de teknik direktörlük kariyerimin en zor zamanlarıydı. böylece kendimi net şekilde tasvir etmek istiyorum. Baskı zamanlarda, futbolla ilgisi olmayan tartışmalar ve oyundan ihraç edilme dönemlerinde bile katiyen Gaziantep FK yönetimine veya taraftarlarımıza aleyhinde fena niyetli ifadelerim olmamıştır, olamaz da. Bu kulübe ve şehre bağım çok yüksek. Bu yüzden hep bu aileyi savunmaya çalıştım, maçlarda daha kavgacı oldum ve hakemler göre oyundan atılarak acı çektim. Ekibimin her başarısından daha sonra fazla hürmet duyduğum Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’den tebrik mesajları aldığım için tekrar tekrar büyük bir onur duydum. Şahin, bana şehri onurlandırdığımı ve Türk vatandaşı olmamı istediğini söyledi. Son birkaç gündür şehrin düşmanı imajının benim üzerimden yapılmasından nedeniyle ise son derece üzgünüm.

Son günlerde yaşananlardan yaşadığı üzüntüyü dile getiren Sumudica, şunları kaydetti:

Futbolla ilgisi olmayan lakin benim için manâlı bir konuya bahsetmek istiyorum. Laf konusu ifadelerim içerisinde eşimi arayıp para göndermesini isteyeceğim fazla konuşuldu, tartışmalara yol açtı. Taraftarımızı ve bütün sevenlerimizi bu koşul üzdü. Fakat Gaziantep halkının bunun ülkem Romanya’da yaygın olarak kullanılan bir şaka olarak diğer bir şey olmadığını da anlamasını umut ediyorum. Hem bu anlamda, oyunculara ödediğim primlerin kulübün kasasına daha iyi yönlendirilmesinin daha iyi olacağı söylendiğinde, bunun da bana karşısında bir şaka olduğunu derhal anladım. Gerçekten burada, iki bambaşka şaka olduğunu görüyoruz. Kulüple olan ilişkimle ilgili sıkı bir şekilde futbolla ilgili konulara dönersek, benim devlete ait duruşum şu şekildedir; mevcut sözleşmemi tamamlamak istediğim 4 ayım var ve sözleşme görüşmelerine de açığım.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50