Galatasaraylı Muslera’dan Cavani’ye yardım!

Galatasaraylı Muslera’dan Cavani’ye yardım!

Galatasaraylı Muslera'dan Cavani'ye yardım!

Aralarında Fernando Muslera, Luis Suarez ve Diego Godin’in de yer aldığı Uruguaylı milli oyuncular, İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United’da forma giyen Edinson Cavani’ye sosyal medyada ırkçı açıklama kullandığı gerekçesiyle bahşedilen 3 maçlık men cezasının kaldırılmasını istek etti.

sosyal ağ hesaplarından duyuru yayımlayan Galatasaraylı Muslera, Suarez ve Godin, Cavani’nin Instagram hesabından yaptığı paylaşımın Uruguay ve Latin Amerika kültüründe ırkçı içerikli bir ifade olarak sayılmadığını açıklama etti.

İngiltere Futbol Federasyonunun bu kültüre saygı duyması gerektiği vurgulanan bildiride, söz konusu cezanın devam etmesi halinde Uruguay halkına ayrımcılık suçu işlenebileceği öne sürüldü.

Laf konusu futbolcuların talebine, Uruguay Futbolcular Birliği ile Uruguay Futbol Federasyonu da destek vererek verilen men cezasının her yerde gözden geçirilmesi önerisinde bulunuldu.

İngiltere Futbol Federasyonu, Edinson Cavani’nin 29 Kasım’daki Instagram paylaşımında yer alan ifadelerin “küstah” ve “uygunsuz” bulunması nedeniyle Uruguaylı oyuncuya 3 maç men, 100 bin sterlin para ve gerekli yüz yüze eğitim cezaları vermişti.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat