Galatasaray’ın toplam borcu 2 milyar 123 milyon TL olarak açıklandı

Galatasaray’ın toplam borcu 2 milyar 123 milyon TL olarak açıklandı

Galatasaray'ın toplam borcu 2 milyar 123 milyon TL olarak açıklandı

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, 30 Eylül itibariyle kulüp ve tabi ortaklıklarının net borcunun 2 milyar 123 milyon TL olduğunu açıkladı.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal, aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında Bankalar Birliği ile yapılan görüşmeler ve mali konular hakkında açıklamalarda bulundu. Kulübün 5 tane başlıca geliri olduğunu gösteren Kançal, “Pandemiyle birlikte yayınlama gelirlerimizde aksamalar oldu. İsim, reklam ve sponsorlukta da sıkıntılarımız var. Mevcut sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Gişe hasılatımız adamakıllı bitti. Pandemiden dolayı mağazalarımız kapandı. UEFA gelirimiz var. Bu sene katılamadı ama bir önceki sene UEFA kupalarına katıldığımızdan nedeniyle UEFA gelirlerine yargı kazanmamıza rağmen UEFA bize adalet kazandığımız gelirlerimizin bir kısmını ödeyemeceğini belirten mektup yazdı. Bize özel değil, tüm kupalara katılma hakkı kazanmış kulüplere bu zararını pay ederek dağıttı. Bunu burada birincil defa söylüyorum. Pandeminin spor camiasına verdiği zararı anlamanız açısından bu bilgiyi paylaştım” diye konuştu.

Galatasaray’dan Özkan Sümer’in mezarına ziyaret

“BU YAPILANDIRMA BİR MECBURİYET”

Bankalar Birliği ile yapılacak olan ikinci yapılandırma ile ilgili eleştirilere cevap veren Kaan Kançal, “Mayıs 2019’da Sportif AŞ’nin kısa vadeli borçları 620 milyon TL civarındaydı. Bunları bizim ödememiz mümkün değildi. Yapılandırmaya gittik ve 320 milyon TL’ye indirdik. Florya’nın geri alınması, vadesi geçmiş borçları kapatabilmek için aldığımız ek 250 milyon TL ve derneğin üzerinden finansal borçların 107 milyon TL düzenlememiz neticesinde Sportif AŞ’nin finansal borçları 899 milyon TL’den 1 milyar 414 milyon TL’ye yükseldi. Birinci yapılandırmada 1 milyar 346 milyon TL’sini yapılandırdık. Bu yapılandırma sayesinde bilançolarımızda artı etkisini gördük. Bu yapılandırma olmasaydı fazla daha büyük zarar maruz kalacağımızı söyleyebilirim. Bu yapılandırma olmasaydı fazla artı kur farkı zararına maruz kalacaktık. Burada biz bu yapılandırma ile ilgili görüşmeler bankalarla devam ediyor. Teknik detayına girmenin fazla doğru olmadığını düşünüyorum, müzakereler hala devam ediyor. Ana hatları ile 2+3 yıl olan yapılandırmamız 2+7 sene toplam 9 yıl üzerinden alıştırma yapılıyor. Bu yapılandırmada kulübümüz üstüne komple teorisi yapılıyor. Ben bunların hiçbirine katılmıyor. Birinci yapılandırma öncede ipoteklerimiz, teminatlarımız mevcuttu. Bizden öncede verilmişti bunlar. Birinci yapılandırma aralık 2019’da imzalandıktan sonradan pandemi yaşadık. Birinci yapılandırmaya ait olan mayıs ve kasım ana para ödemesiz olan dönemdeki faizlerimizi ödeyemedik. Plana uyamadık. Pandeminden dolayı, gelirlerimizin düşmesinden dolayı. Dolayısıyla niyet kötüyse ikinci yapılandırmayı yapmaya ne gerek var. Zaten birinci yapılandırmada vecibelerimizi yerine getiremedik. Birinci yapılandırma öncesinde vecibelerimizi yerine getiremedik. Bizim yapısal reformlarımızı sürdürebilmemiz için bu eksi giden peşin para akışımızı çevirebilir bir haline getirebilmemiz için bu yapılandırma bir mecburiyet. Galatasaray idare kurulunun da çarkları döndürmek, işletmeyi sürdürebilmek bir görevi de var. Çoğu şirket gelirlerin plansız düşmesinden nedeniyle bankalarla anlaşmaya gitti. Bunu bu şekilde değerlendirmekte fayda görüyorum. Bu programı içten uygulayabilirsek, Galatasaray borcunu adım adım süre içinde düşürecektir” ifadelerini kullandı.

Onyekuru’dan transfer mesajı! G.Saray ve F.Bahçe…

“9. AY SONUNDAKİ TOPLAM BORÇ 2 MİLYAR 123 MİLYON TL”

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat