Film gibi dolandırıcılık, iki ailenin aynı kızı istemeye gelmesiyle ortaya çıktı

Film gibi dolandırıcılık, iki ailenin aynı kızı istemeye gelmesiyle ortaya çıktı

Film gibi dolandırıcılık, iki ailenin aynı kızı istemeye gelmesiyle ortaya çıktı

İddiaya göre, E.T. adlı kişi, Kırıkkale’de oturan V.T. ile Ankara’da oturan M.K.’den evlendirme vaadiyle toplam 60 bin lira para aldı. Her iki tarafı farklı tarihlerde Y.S. adlı genç kızın ailesi ile görüştüren ve söz kesilmesini karşılayan şüpheli, sonra nişan yapılması için iki aileye de benzer adres, benzer gün ve aynı saatte randevu verdi. Dolandırıldıklarından habersiz şüphelinin merkez Akdeniz ilçesinde verdiği adrese giden 2 aile, kapıda birbirleriyle karşılaştı. Adreste kimsenin olmadığını görebilen aileler, sonra aynı kızı istemeye geldiklerini öğrenince, ‘Tosun Paşa’ filmindeki gibi, “bu benim gelinim olacak” diyerek kavga etti. İhbar üzerine bölgeye dışarı giden polis ekipleri, tarafları gözaltına alarak polis merkezine götürdü.

Karakolda dolandırıldıklarını anladılar

Polis merkezinde ifadeleri alınan müştekilerin dolandırıldıkları ortaya çıkarken, Asayiş Şube Müdürlüğüne alt Yandol Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili egzersiz başlattı. Müştekilerin ifadelerini doğrultusunda başta kız istenen evi bulan ekipler, daha sonra olayın bir kurmaca olduğunu, olayın içinde arabulucu, kız istenen ev sahipleri, gelin ile onun anne ve babasının da olduğunu tespit etti. Hem para transferinin yapıldığı hesabın sahibini de bulan ekipler, baba K.S., kız istenen konut sahipleri İ.S. ve M.S. ile hesabı kullanılan B.A.’yı gözaltına aldı. Aracı E.T., gelin Y.S., anne H.S. ile para transferi işini peşine düşüp takip eden M.S.’nin de arandığı bildirildi.

Sağlık raporuna götürülen baba K.S., emniyet çıkışı suçlamaları kabul etmezken, haklarındaki iddiaların yalan olduğunu savundu.

öte taraftan, mağdur V.T. ile babasının, kuyumcudan şüphelilere altın alma anları da emniyet kameraları göre saniye saniye görüntülendi. Görüntülere göre, gelin, anne babası ile müştekiler kuyumcuya gelirken, kuyumcudan beğendikleri altınları alarak ayrılıyorlar.

Koray Meşhur

sizlere www.mynetsohbeti.com farkıyla sunulmuştur.

Geveze SohbetTrend SohbetBalim Sohbet Hilal SohbetMynet SohbetMobil Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 3 defa

Kategori: Mynet Haber

Yayınlanma Tarihi: 14 Ocak 2021

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
%d blogcu bunu beğendi: