Fenerbahçe’den Galatasaray’a flaş gönderme! “Aydınlanmış şampiyonluklar…”

Fenerbahçe’den Galatasaray’a flaş gönderme! “Aydınlanmış şampiyonluklar…”

Fenerbahçe'den Galatasaray'a flaş gönderme!

Fenerbahçeli yönetici Metin Sipahioğlu, dün kulüp televizyonundan camiaya seslendi. Birlik birliktelik çağrısı yapan Sipahioğlu, ezeli rakiplerine de mesaj yolladı. İşte Sipahioğlu’nun öne meydana çıkan sözleri: “Oyuncularımızı, hakarete varan olaylar etkiliyor. Sezon bitene değin camiamızdan tek ricamız var. Tıpatıp 2000-2001 sezonu gibi bir seferberlik ilan edelim. Tüm eleştirileri 4-5 ay daha sonra yapalım. Bu oyuncular yepyeni oyuncular, henüz Çubuklu ile 14 maç oynadılar. Hepimizin taraftar olarak hissettiği sabırsızlık besbelli lakin takıma 6 yıldır buradaymış gibi yansıtmak adaletsiz.”

20 YIL ÖNCEYİ HATIRLATTI
Son 6 şampiyonluğumuzun 3’ü çok inişli-çıkışlı sezonlardı. Her birini fazla şiddet şartlarda kazandık. Birçoğunda takımımıza inancımızı, hayallerimizi göstererek, onları motive ederek, performans ve özgüven artırıcı hareketler yaparak kazandık. Sayın başkan Ali Koç ve idare, ‘Her Zaman Takviye Tam Yardım’ sloganını istiyor. 2000-01’deki gibi bu slogan felsefemiz olsun. O sezon Fenerbahçe 27 ve 30. haftalar aralarında 4 maçın 3’ünü kaybetti. Taraftarın pek bir desteği vardı fakat, 3-0 geriye doğru düşüp, 4-3 kazandığımız Gaziantepspor karşılaşması dönüm noktası olmuştu. Defalarca yardım bütün yardım vardı…”

AYDINLANMIŞ ŞAMPİYONLUKLAR!
Metin Sipahioğlu, Fenerbahçe’nin 2000-01 sezonunda yaşadığı şampiyonluktan önce 4 sene ligde mutlu sona ulaşan Galatasaray için şunları söyledi: “En son 1995-96’da şampiyon olmuş bir Fenerbahçe vardı. Bir rakibimiz 4 sezon tekrar tekrar Süper Lig’de şampiyon olmuştu ama, o şampiyonlukların nasıl yaşandığı da bugün fazla daha net ortaya çıkmış, çivi içinde söylüyorum ‘aydınlanmış’ şekilde orada duruyor. Bugün tüm Türkiye, cümbür cemaat, o şampiyonlukların nasıl kazanıldığını ortaya koymuş durumda. Onun altını çizmek isteriz lakin o günün şartlarına geldiğimizde böylece veya böyle rakibimiz 4 sezon defalarca kazanan olmuştu.

‘F.BAHÇE’YE YAKIŞAN BİR SEÇİM OLACAK’

Yaklaşan başkanlık seçimleriyle ilgili de konuşan Sipahioğlu, “Başkanımız Ali Koç, namzet olur ya da olmaz, bunu önümüzdeki zamanlarda kendi takdiridir, kamuoyuyla paylaşır. Fakat biz Fenerbahçe yakışan bir iletişim anlayışı benimseyeceğiz. O günün şartlarında namzet olabilecek isimler, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün devlete ait yayın organlarını eşdeğer şekilde kullanacak. Eğer bir dönem daha namzet olmayı düşünürse, buna başkanımız Ali Koç da dahil” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Zurna Sohbet Mynet Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Chat